Отримати допуск до приміщень суду можна лише за посвідченням адвоката - зміни до правил ДСА
За зверненням Національної асоціації адвокатів України Державна судова адміністрація України внесла зміни до Правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя і транспортних засобів на їх територію. Зокрема, до переліку документів, за якими допускатимуть у приміщення судів, додано посвідчення адвоката України.
Про це йдеться у відповіді ДСА на лист НААУ.
«З метою ідентифікації осіб, які прибули до суду, іншого органу або установи системи правосуддя, їх пропуск здійснюється на підставі документу, що посвічує особу (паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, посвідчення адвоката України, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документу, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ)», - йдеться у листі.
Нагадаємо, після того, як 22 листопада 2019 року були оприлюднені нові Правила пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя й транспортних засобів на їх територію, НААУ скерувала лист до ДСА, в якому наголошувала, що посвідчення адвоката України – це офіційний документ.
«Набуття статусу адвоката передбачає, зокрема, отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, посвідчення адвоката України (ст. 12 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»). Особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими. Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України», - йшлося у зверненні НААУ.
Популярні новини
Підтримка
Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
За кордоном
У Римі працюватиме представник НААУ
Представником Національної асоціації адвокатів України у Італійській Республіці призначено Граціано Бенедетто. Він працюватиме у Римі.
Видання
Київська адвокатура на зламі епох: презентовано монографію
Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.
Регіони
Змінилися адреси чотирьох регіональних органів адвокатського…
Ради адвокатів Запорізької, Одеської, Рівненської області, а також Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Рівненської області змінили своє офіційне місцезнаходження.
Самоврядування
Голова ВКДКА С. Вилков склав повноваження
Рада адвокатів України задовольнила заяву Сергія Вилкова про складення повноважень голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Самоврядування
Ми знаємо ціну нашої самоврядності: Л.Ізовітова привітала із…
17 листопада 2024 року Національній асоціації адвокатів України як професійній організації, що обʼєднала всіх адвокатів України, виповнюється 12 років.
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?