"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Центр судової експертизи і експертних досліджень домовились про співпрацю



Національна асоціація адвокатів України та відокремлений структурний підрозділ «Центр судової експертизи та експертних досліджень» Державного підприємства «Інформаційні судові системи» підписали Меморандум про співробітництво.
Документ скріпили підписами Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та Директор Центру судової експертизи та експертних досліджень Ігор Стародубов.
Метою Меморандуму є співпраця та обмін інформацією, здійснення наукової діяльності та забезпечення якісного і всебічного захисту прав і свобод людини.
Сторони домовились про співпрацю в таких напрямках:
- Обмін інформацією про плани діяльності, проекти і програми;
- Проведення спільних заходів: круглих столів, семінарів, конференцій, форумів тощо за напрямами, що становлять взаємний інтерес;
- Участь у розробці проектів нормативно- правових актів у сфері судової експертизи та експертних досліджень, пропозицій до них і чинного законодавства, спрямованого на оптимізацію захисту прав і свобод людини;
- Популяризація діяльності сторін, розміщення інформації про заходи та події на своїх сайтах;
- Спільна участь в наукових, дослідницьких та інших програмах і проектах, спрямованих на розвиток судової експертизи та експертних досліджень;
- Спільна підготовка аналітичних та методичних матеріалів, збір та узагальнення практики проведення судової експертизи та експертних досліджень і використання їх результатів (дайджести судової практики, консолідованих правових позицій Верховного суду та ЄСПЛ).
Крім того, Національна асоціація адвокатів України підписала Меморандум про співробітництво з Всеукраїнської громадською організацією «Союз експертів України». Метою співпраці є об’єднання зусиль та обмін інформацією в межах відповідних функцій і повноважень сторін, здійснення наукової діяльності, забезпечення якісного та всебічного захисту прав і свобод людини.
Меморандуми уклали строком на три роки.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.