Адвокатам вдалося відстояти норми до КПК, аби права громадян не порушувались | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Адвокатам вдалося відстояти норми до КПК, аби права громадян не порушувались

Різне
14:17 Пн 02.12.19 2606 Переглядів
Версія для друку

Завдяки вчасному та наполегливому втручанню адвокатської спільноти, парламентом не були ухвалені зміни до Кримінального процесуального кодексу, які передбачали суттєві обмеження прав громадян у кримінальному процесі та розширення повноважень сторони обвинувачення.

Про це заявив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій в ефірі телеканалу «Рада».

Зокрема, йшлося про законопроект № 1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства».

Валентин Гвоздій підкреслив, що адвокатура уважно слідкує за змінами, що пропонуються провести у державі, якщо ці зміни стосуються прав громадян. Адвокатура завжди встає на захист прав громадян та  готова їх захищати до останнього.

 «Законодавець представив законопроект, яким фактично пропонував повернути кримінальне процесуальне законодавство у минуле. Законопроект передбачав зменшення судового контролю за діями сторони обвинувачення на стадії досудового розслідування та пропонував ввести тотальне обмеження конституційних прав підозрюваних у корупційних злочинах. Крім того, законопроект містив норми, що обмежували гарантії адвокатської діяльності.

 Зрозуміло, що ознайомившись із такою законодавчою ініціативою,  НААУ дуже швидко включилась в процес. Ми працювали з комітетом Верховної Ради України з правоохоронної діяльності. НААУ були підготовлені аргументовані зауваження, проведені зустрічі та консультації з депутатами з різних депутатських фракцій. Наслідком цієї роботи стало те, що нас почули. Врешті-решт був прийнятий Закон, який усунув певні недоліки у процесуальних питаннях та створив умови для більш комфортного захисту прав та інтересів громадян у кримінальному процесі», - підкреслив Валентин Гвоздій.

 Заступник Голови НААУ, РАУ розповів, які норми КПК вдалося відстояти адвокатам, аби права громадян не порушувались.

 «По-перше, нам вдалось переконати законодавця, що дотримання розумних строків досудового розслідування повинно знаходитись під судовим контролем, а не віддано під контроль прокурора, який є стороною обвинувачення у справі і має там певні процесуальні інтереси. По-друге, нам довелось переконати, що особа, яка вчинила корупційний злочин, на стадії досудового розслідування нічим не відрізняється у своєму процесуальному положенні від інших підозрюваних осіб, які не вчиняли насильницькі злочини, а тому безальтернативне поміщення її під варту, є явно тоталітарним кроком по відношенню до прав таких осіб. Крім того, ми виступали за недопущення  погіршення прав власника майна у кримінальному процесі. В цієї частині законопроект містив таку пропозицію, яка, у випадку її прийняття, дозволяла б арештовувати будь-яке майно. Маю відмітити, що і гарантії права адвоката нам також вдалось відстояти, мова йдеться про окрему (спеціальну) процедуру притягнення адвоката до кримінальної відповідальності», - зазначив Валентин Гвоздій.

Повний випуск програми "Політика" на телеканалі "Рада" за участю Валентина Гвоздія можна переглянути тут

Нагадаємо, 17 жовтня цього року набув чинності ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”. Ще на стадії законопроекту документ викликав хвилю дискусій у правовому середовищі і став однією із найобговорюваніших ініціатив у галузі кримінально-процесуального законодавства.

Автори законопроекту мали на меті удосконалити правове регулювання кримінального процесу: і для ефективного здійснення досудового розслідування, і для забезпечення додаткових гарантій захисту від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів для сторони захисту. Втім, адвокатська спільнота побачила у запропонованому проекті низку спірних положень, які у підсумку могли суттєво обмежити права сторони захисту у кримінальному процесі. Національна асоціація адвокатів України зайняла проактивну позицію й долучилася до процесу обговорення законопроекту 1009, надавши свої зауваження та пропозиції.

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 369
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 288
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 353
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 387
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 465
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 299
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 438
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 256

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл