Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України | НААУ

Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України

Різне
19:17 Ср 27.11.19 3078 Переглядів
Версія для друку

Скасування виключного права адвокатів на представництво у судах буде порушенням конституційної норми незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.

На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час круглого столу, організованого Науково-практичною радою Ради адвокатів Київської області спільно з кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією адвокатури України.

Він підкреслив, що ухваливши зміни до Конституції та підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання щодо приведення всіх інституцій та діючого законодавства до стандартів, притаманних європейській правовій державі. Проте, законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить цим принципам і стандартам.

Зокрема, Валентин Гвоздій зазначив, що адвокатська монополія діє у 90% країнах Європи. І Україна, навіть не маючи закріплену законодавчо адвокатську монополію, не має браку адвокатів на кількість населення.

«Наприклад, у Німеччині - один адвокат на 466 громадян, в Австрії - один адвокат на 1375 громадян, у Франції - один адвокат на 1015 громадян. Україна в цій картинці виглядає досить позитивно – один адвокат на 823 людини. Це дуже сприятлива норма в статистичному плані, яка свідчить про відсутність браку адвокатів на співвідношення населення, яке проживає в країні. Українська адвокатура цілком здатна закривати всі потреби населення в професійній правовій допомозі», - зауважив Валентин Гвоздій.

Також заступник Голови НААУ, РАУ підкреслив, що як і в Європі, в Україні закріплено в законодавстві, що кожна людина має право на професійну правничу допомогу, яку надає адвокат.

«Якщо скасувати адвокатську монополію – хто контролюватиме якість правових послуг, які надаватимуть громадянам. Кожен із вас може зайти на сайт Європейського суду з прав людини і почитати рішення по справам в Україні. Там багато справ, де порушені права громадян через те, що людину у суді представляла якась непрофесійна особа і людина втратила через це свою власність. Ось реальний приклад, що правову допомогу мають надавати професіонали, а не аматори», - зауважив Валентин Гвоздій

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1466

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2758

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4174

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4428

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5872

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13678

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл