Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України

Скасування виключного права адвокатів на представництво у судах буде порушенням конституційної норми незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.
На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час круглого столу, організованого Науково-практичною радою Ради адвокатів Київської області спільно з кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією адвокатури України.
Він підкреслив, що ухваливши зміни до Конституції та підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання щодо приведення всіх інституцій та діючого законодавства до стандартів, притаманних європейській правовій державі. Проте, законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить цим принципам і стандартам.
Зокрема, Валентин Гвоздій зазначив, що адвокатська монополія діє у 90% країнах Європи. І Україна, навіть не маючи закріплену законодавчо адвокатську монополію, не має браку адвокатів на кількість населення.
«Наприклад, у Німеччині - один адвокат на 466 громадян, в Австрії - один адвокат на 1375 громадян, у Франції - один адвокат на 1015 громадян. Україна в цій картинці виглядає досить позитивно – один адвокат на 823 людини. Це дуже сприятлива норма в статистичному плані, яка свідчить про відсутність браку адвокатів на співвідношення населення, яке проживає в країні. Українська адвокатура цілком здатна закривати всі потреби населення в професійній правовій допомозі», - зауважив Валентин Гвоздій.
Також заступник Голови НААУ, РАУ підкреслив, що як і в Європі, в Україні закріплено в законодавстві, що кожна людина має право на професійну правничу допомогу, яку надає адвокат.
«Якщо скасувати адвокатську монополію – хто контролюватиме якість правових послуг, які надаватимуть громадянам. Кожен із вас може зайти на сайт Європейського суду з прав людини і почитати рішення по справам в Україні. Там багато справ, де порушені права громадян через те, що людину у суді представляла якась непрофесійна особа і людина втратила через це свою власність. Ось реальний приклад, що правову допомогу мають надавати професіонали, а не аматори», - зауважив Валентин ГвоздійПопулярні новини

Адвокатура
До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…
У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

Адвокатура
Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення
Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

Адвокатура
Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко
Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

Анонси
Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…
До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

Анонси
Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…
7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

Адвокатура
У НААУ призначено нового координатора комітетів
Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

Адвокатура
Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного…
Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

Анонси
Адвокатам пояснять алгоритм захисту прав дітей у спорах щодо…
8 червня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему: «Спори про стягнення додаткових витрат на дитину: на що звертати увагу для досягнення позитивного результату?».