"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України

Скасування виключного права адвокатів на представництво у судах буде порушенням конституційної норми незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.
На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час круглого столу, організованого Науково-практичною радою Ради адвокатів Київської області спільно з кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією адвокатури України.
Він підкреслив, що ухваливши зміни до Конституції та підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання щодо приведення всіх інституцій та діючого законодавства до стандартів, притаманних європейській правовій державі. Проте, законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить цим принципам і стандартам.
Зокрема, Валентин Гвоздій зазначив, що адвокатська монополія діє у 90% країнах Європи. І Україна, навіть не маючи закріплену законодавчо адвокатську монополію, не має браку адвокатів на кількість населення.
«Наприклад, у Німеччині - один адвокат на 466 громадян, в Австрії - один адвокат на 1375 громадян, у Франції - один адвокат на 1015 громадян. Україна в цій картинці виглядає досить позитивно – один адвокат на 823 людини. Це дуже сприятлива норма в статистичному плані, яка свідчить про відсутність браку адвокатів на співвідношення населення, яке проживає в країні. Українська адвокатура цілком здатна закривати всі потреби населення в професійній правовій допомозі», - зауважив Валентин Гвоздій.
Також заступник Голови НААУ, РАУ підкреслив, що як і в Європі, в Україні закріплено в законодавстві, що кожна людина має право на професійну правничу допомогу, яку надає адвокат.
«Якщо скасувати адвокатську монополію – хто контролюватиме якість правових послуг, які надаватимуть громадянам. Кожен із вас може зайти на сайт Європейського суду з прав людини і почитати рішення по справам в Україні. Там багато справ, де порушені права громадян через те, що людину у суді представляла якась непрофесійна особа і людина втратила через це свою власність. Ось реальний приклад, що правову допомогу мають надавати професіонали, а не аматори», - зауважив Валентин ГвоздійПопулярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).