Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України | НААУ

Скасування виключного права адвокатів на представництво буде порушенням конституційної норми незворотності європейського курсу України

Різне
19:17 Ср 27.11.19 3066 Переглядів
Версія для друку

Скасування виключного права адвокатів на представництво у судах буде порушенням конституційної норми незворотності європейського та євроатлантичного курсу України.

На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час круглого столу, організованого Науково-практичною радою Ради адвокатів Київської області спільно з кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією адвокатури України.

Він підкреслив, що ухваливши зміни до Конституції та підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання щодо приведення всіх інституцій та діючого законодавства до стандартів, притаманних європейській правовій державі. Проте, законопроект №1013 про скасування адвокатської монополії суперечить цим принципам і стандартам.

Зокрема, Валентин Гвоздій зазначив, що адвокатська монополія діє у 90% країнах Європи. І Україна, навіть не маючи закріплену законодавчо адвокатську монополію, не має браку адвокатів на кількість населення.

«Наприклад, у Німеччині - один адвокат на 466 громадян, в Австрії - один адвокат на 1375 громадян, у Франції - один адвокат на 1015 громадян. Україна в цій картинці виглядає досить позитивно – один адвокат на 823 людини. Це дуже сприятлива норма в статистичному плані, яка свідчить про відсутність браку адвокатів на співвідношення населення, яке проживає в країні. Українська адвокатура цілком здатна закривати всі потреби населення в професійній правовій допомозі», - зауважив Валентин Гвоздій.

Також заступник Голови НААУ, РАУ підкреслив, що як і в Європі, в Україні закріплено в законодавстві, що кожна людина має право на професійну правничу допомогу, яку надає адвокат.

«Якщо скасувати адвокатську монополію – хто контролюватиме якість правових послуг, які надаватимуть громадянам. Кожен із вас може зайти на сайт Європейського суду з прав людини і почитати рішення по справам в Україні. Там багато справ, де порушені права громадян через те, що людину у суді представляла якась непрофесійна особа і людина втратила через це свою власність. Ось реальний приклад, що правову допомогу мають надавати професіонали, а не аматори», - зауважив Валентин Гвоздій

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5845

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6502

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7880

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9227

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9864

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11154

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8965

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9583

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл