"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Наявність сильної самоврядної організації адвокатури дає можливість запобігати обмеженням прав громадян

Тільки консолідована і виважена позиція може зупинити процес звуження прав громадян, що пропонує влада законопроектом №1013 щодо скасування адвокатської монополії.
На цьому наголосила Голова РАУ, НААУ Лідія Ізовітова під час чергового засідання Ради адвокатів України, яке проходить 15 листопада у Києві. Засідання відбувається напередодні 7 річниці створення НААУ.
Вона нагадала, що з серпня 2019 року, коли Президент вніс на розгляд парламенту законопроект №1013, НААУ активно відстоювала збереження виключного права адвокатів на представництво осіб у судах, адже це, на думку адвокатів, звужує права громадян.
Так, адвокатська спільнота направила кілька звернень до Президента, парламенту, Венеціанської комісії та Конституційного суду України з аргументами на користь збереження адвокатської монополії. Наразі НААУ підготувала чергову спільну позицію, яку планує знову скерувати до парламенту і вкотре представити аргументи на користь збереження адвокатської монополії.
«Я дуже вдячна нашим Комітету з верховенства права і Комутету із законотворчості, Одеській юридичній академії і Нані Бакаянової, також члену Науково-консультативної ради Конституційного Суду України Олександру Дроздову, який надав свій висновок і в окремих думках на який посилаються. Крім того, взірцем захисту адвокатської монополії, що визнали самі судді КСУ, були виступи адвокатів Марини Ставнійчук та Оксани Каденко в Конституційному суді. Ми зібрали все це, в тому числі і ці виступи, і направимо до КСУ як нашу спільну позицію», - повідомила Лідія Ізовітова.
Голова РАУ, НААУ також розповіла, що підтримують українську адвокатуру у боротьбі за збереження виключного права на представництво у судах і професійні міжнародні організації.
«Нещодавно ми повернулися з Тбілісі, де одним із питань було озвучено стандарти адвокатури в усіх країнах світу. По-перше, має діяти єдина асоціація адвокатів з обов’язковим членством, вона має бути незалежною, самостійною і самофінансованою, а не жити за рахунок бюджетних і донорських коштів, в адвокатурі не повинні призначатися Міністерством юстиції кандидати на керівні посади і не повинні мати доступ до професії на підставі ліцензії Міністерства юстиції, а доступ до професії має здійснюватися самою адвокатурою. Коли ми почали звіряти, що у нас є і чого немає, то виявилося, що саме в українській адвокатурі діють абсолютно ті стандарти, які озвучило керівництво CCB. Тому ми прагнемо до того, щоб наш парламент і уряд, вирішуючи будь-які питання в адвокатурі, погоджували їх з адвокатами, бо це також є відповідний європейський і світовий стандарт», - розповіла Лідія Ізовітова.
Голова РАУ, НААУ підкреслила: адвокатська спільнота не має наміру здаватися і відстоюватиме права громадян на професійну правничу допомогу до кінця.
«В цю середу було засідання Комітету з питань правової політики Верховної Ради, який рекомендував до прийняття законопроект №1013. Але прийнятий він може бути лише в лютому наступного року. І до цього часу може багато води утекти. Тому тільки консолідована і виважена позиція може зупинити процес звуження прав громадян, що пропонує влада законопроектом №1013 щодо скасування адвокатської монополії», - підсумувала Лідія Ізовітова.
Нагадаємо, НААУ представляла позицію у КСУ при початку розгляду питання про відповідність законопроекту №1013 до Конституції.
Звернення НААУ до голови Комітету з питань правової політики
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?