"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Наявність сильної самоврядної організації адвокатури дає можливість запобігати обмеженням прав громадян

Тільки консолідована і виважена позиція може зупинити процес звуження прав громадян, що пропонує влада законопроектом №1013 щодо скасування адвокатської монополії.
На цьому наголосила Голова РАУ, НААУ Лідія Ізовітова під час чергового засідання Ради адвокатів України, яке проходить 15 листопада у Києві. Засідання відбувається напередодні 7 річниці створення НААУ.
Вона нагадала, що з серпня 2019 року, коли Президент вніс на розгляд парламенту законопроект №1013, НААУ активно відстоювала збереження виключного права адвокатів на представництво осіб у судах, адже це, на думку адвокатів, звужує права громадян.
Так, адвокатська спільнота направила кілька звернень до Президента, парламенту, Венеціанської комісії та Конституційного суду України з аргументами на користь збереження адвокатської монополії. Наразі НААУ підготувала чергову спільну позицію, яку планує знову скерувати до парламенту і вкотре представити аргументи на користь збереження адвокатської монополії.
«Я дуже вдячна нашим Комітету з верховенства права і Комутету із законотворчості, Одеській юридичній академії і Нані Бакаянової, також члену Науково-консультативної ради Конституційного Суду України Олександру Дроздову, який надав свій висновок і в окремих думках на який посилаються. Крім того, взірцем захисту адвокатської монополії, що визнали самі судді КСУ, були виступи адвокатів Марини Ставнійчук та Оксани Каденко в Конституційному суді. Ми зібрали все це, в тому числі і ці виступи, і направимо до КСУ як нашу спільну позицію», - повідомила Лідія Ізовітова.
Голова РАУ, НААУ також розповіла, що підтримують українську адвокатуру у боротьбі за збереження виключного права на представництво у судах і професійні міжнародні організації.
«Нещодавно ми повернулися з Тбілісі, де одним із питань було озвучено стандарти адвокатури в усіх країнах світу. По-перше, має діяти єдина асоціація адвокатів з обов’язковим членством, вона має бути незалежною, самостійною і самофінансованою, а не жити за рахунок бюджетних і донорських коштів, в адвокатурі не повинні призначатися Міністерством юстиції кандидати на керівні посади і не повинні мати доступ до професії на підставі ліцензії Міністерства юстиції, а доступ до професії має здійснюватися самою адвокатурою. Коли ми почали звіряти, що у нас є і чого немає, то виявилося, що саме в українській адвокатурі діють абсолютно ті стандарти, які озвучило керівництво CCB. Тому ми прагнемо до того, щоб наш парламент і уряд, вирішуючи будь-які питання в адвокатурі, погоджували їх з адвокатами, бо це також є відповідний європейський і світовий стандарт», - розповіла Лідія Ізовітова.
Голова РАУ, НААУ підкреслила: адвокатська спільнота не має наміру здаватися і відстоюватиме права громадян на професійну правничу допомогу до кінця.
«В цю середу було засідання Комітету з питань правової політики Верховної Ради, який рекомендував до прийняття законопроект №1013. Але прийнятий він може бути лише в лютому наступного року. І до цього часу може багато води утекти. Тому тільки консолідована і виважена позиція може зупинити процес звуження прав громадян, що пропонує влада законопроектом №1013 щодо скасування адвокатської монополії», - підсумувала Лідія Ізовітова.
Нагадаємо, НААУ представляла позицію у КСУ при початку розгляду питання про відповідність законопроекту №1013 до Конституції.
Звернення НААУ до голови Комітету з питань правової політики
Популярні новини

Cудова практика
Адвокат заявника про злочин може подавати апеляцію — ВС
Апеляційний суд припустився істотного порушення кримінального процесуального закону, повернувши скаргу адвоката через формальне тлумачення відсутності права заявника мати представника. Це обмежило гарантоване право на оскарження та доступ до правосуддя.

Самоврядування
ВРП продовжує ігнорувати законні строки формування конкурсної…
Вища рада правосуддя продовжує порушувати встановлені законом строки формування нового складу конкурсної комісії для добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Законодавство
Розлучення не впливає на усиновлення — у НААУ назвали зайвими зміни…
Формалізація у Сімейному кодексі норми про те, що факт розірвання шлюбу між усиновлювачами сам по собі не є підставою для скасування усиновлення, є недоречним - ця норма і так забезпечена судовою практикою.

Cудова практика
Бронювання, військовий облік та мобілізація: вийшов дайджест…
Центр надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців при НААУ спільно з Комітетом НААУ з питань трудового права підготували узагальнення актуальної судової практики з питань бронювання, військового обліку та мобілізації за перше півріччя 2025 року.

Дискусія
Розслідування «Радіо Свобода» підтвердило: адвокат Лідія Ізовітова…
17 червня на сайті «Радіо Свобода» вийшов матеріал, присвячений діяльності Вищої ради юстиції у 2004-2014 роках. Напередодні публікації журналіст Сергій Андрушко звертався до Національної асоціації адвокатів України з проханням надати коментар щодо діяльності Лідії Ізовітової у складі ВРЮ в той період. НААУ надала офіційну відповідь, зазначивши, що Лідія Ізовітова не обіймає жодних посад у ВРЮ/ВРП з 2014 року і вже понад десять років зосереджена виключно на адвокатурі.

Гарантії діяльності
НААУ запитала АПУ про факти озвучених порушень прав адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України стурбовані інформацією про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, яку 16 червня поширила ВГО «Асоціація правників України». Ця тема стане предметом розгляду на засіданні Ради адвокатів України.

Дискусія
Розшук криптоактивів: санкції, юрисдикції та виклики для…
Розшук криптовалюти потребує застосування сучасних технологій і глибокої аналітики блокчейну. Традиційних інструментів забезпечення виконання зобов’язань кредиторів дедалі частіше недостатньо — особливо у випадках обходу санкцій, транскордонних переказів або використання замаскованих гаманців.

Гарантії діяльності
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт…
19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.