Скасування адвокатської монополії поставить під загрозу всі фундаментальні засади судочинства в Україні | НААУ

Скасування адвокатської монополії поставить під загрозу всі фундаментальні засади судочинства в Україні

Різне
19:11 Чт 17.10.19 5344 Переглядів
Версія для друку

В гонитві за кількістю суб’єктів правничих послуг, а не їх компетентністю, автори законопроекту №1013 про скасування адвокатської монополії обмежать конституційне право кожного громадянина на отримання професійної правничої допомоги. Це, в свою чергу – поставить під загрозу всі фундаментальні засади судочинства в Україні.

Таку думку висловила член РАУ Оксана Каденко під час розгляду в Конституційному суді законопроекту №1013 на відповідність нормам статей 157 і 158 Основного Закону.

Член РАУ вважає, що запропоновані документом нововведення порушують конституційні права громадян України, а саме – право на судовий захист, яке закріплене статтею 55, та право на професійну правову допомогу, закріплене статтею 59. Тому законопроект не може отримати схвальну оцінку КСУ.

Оксана Каденко нагадала, що адвокати, як і судді та прокурори, є частиною судочинства в Україні і скасування адвокатської монополії призведе до дисбалансу у всій системі судочинства.

«Якщо монополія суддів і прокурорів сьогодні не підпадає під сумнів і вважається, що жодні конституційні права їхньої монополії не порушуються, то чому ж стоїть питання про скасування так званої монополії адвокатів? Адвокат, як і суддя чи прокурор, є частиною системи правосуддя, що закріплено в Конституції, і від нього реально залежить результат судового процесу та ефективність права на судовий захист. Якщо ж порушити цей баланс, то це буде не тільки виходом із системного підходу держави, але є загрозою для всіх фундаментальних засад судочинства в Україні», - наголосила адвокат.

Оксана Каденко звернула увагу на те, що на відміну від осіб з юридичною освітою, на яких пропонується замінити професійних адвокатів законопроектом №1013, інститут адвокатури забезпечений державним механізмом мінімальних стандартів, правил та гарантій. Крім того, в Україні на сьогодні існує понад 120 вищих навчальних закладів, в яких не викладають майбутнім юристам практичні навички представництва у суді. І контролювати якість послуг, які вони надаватимуть, держава не збирається – коштів на це не закладено, підкреслила адвокат.

«Тільки для адвокатів і відносно адвокатів діють такі важелі відкритості, прозорості і гарантованості якості правової допомоги, які дозволять державі виконати свій позитивний обов’язок. Натомість, будь-які наступні прогнозовані кроки парламенту щодо реалізації скасування адвокатської монополії – це повернення до попередньої моделі, що не дасть можливість створити систему гарантій і запобіжників щодо інших правників», - вважає Оксана Каденко.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3744

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3778

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4115

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5489

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9496

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6847

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл