Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ Олег Простибоженко представив позицію НААУ щодо законопроекту про "касаційні фільтри"

Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ Олег Простибоженко представив позицію НААУ щодо законопроекту про "касаційні фільтри"

Адвокатура 17:24 Чт 14.11.19 1050 Переглядів Версія для друку

13 листопада 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики на якому, серед інших, було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку» (реєстр. № 2314 від 25.10.2019 р.).

Присутні на засіданні представники НААУ, зокрема, Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ Олег Простибоженко звернув увагу народних депутатів України, що НААУ критично оцінює вказаний законопроект через наявні в ньому неузгодженості та внутрішні суперечності. Зокрема було зазначено, що визнання низки справ малозначними матиме наслідком не лише звуження прав учасників на касаційне оскарження, але й передбачатиме їх вирішення у спрощеному позовному провадженні, правила якого, не завжди узгоджуються з особливостями розгляду таких справ.

Крім того, Олег Простибоженко зауважив про недоцільність закріплення вичерпного переліку заходів забезпечення позову, що пропонується вказаним проектом Закону. Оскільки, такий підхід авторів законопроекту не дозволяє врахувати увесь перелік можливих ситуацій, а у деяких категоріях справ означатиме взагалі відсутність можливості для ефективного захисту прав особи.

Також було наголошено, що процесуальні кодекси не регламентують питання звільнення особи від сплати судового збору, як це запропоновано у вказаному законопроекті. Ці питання регулюються Законом України «Про судовий збір».

Присутній на засіданні парламентського комітету Юрій Бауман – заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу зауважив про недопустимість звуження прав людей у доступі до правосуддя, які можуть мати місце у випадку прийняття вказаного проекту Закону у запропонованій редакції, зокрема, впровадження «касаційних фільтрів», звуження інституту заходів забезпечення адміністративного позову та інше.

Враховуючи наведені зауваження, представниками НААУ було наголошено на доцільності доопрацювання вказаного законопроекту, а у разі, якщо Комітет з питань правової політики та правосуддя прийме рішення рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу, то передбачити процедурну можливість його доопрацювання. 

За результатами обговорення вказаного проекту Закону члени Комітету з питань правової політики та правосуддя вирішили рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу та звернутися до голови Верховної Ради України щодо оголошення на пленарному засіданні парламенту заяви в порядку визначеному ст. 116 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» про можливість доопрацювання законопроекту. 

Із зауваженнями та пропозиціями Національної Асоціації адвокатів України до проекту Закону «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку» (реєстр. № 2314 від 25.10.2019 р.) можна ознайомитись тут.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування