Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Засідання Комітету захисту професійних прав та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області

Засідання Комітету захисту професійних прав та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області

Інфо для ЗМІ 20:26 Пн 04.05.15 2572 Переглядів Версія для друку

29 квітня 2015 р. відбулось чергове засідання Комітету захисту професійних прав та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області.

Жваву дискусію викликало питання законності виклику адвоката на допит як свідка, зокрема при відмові клієнта від договору про надання правової допомоги, що є предметом доволі частих звернень до Комітету захисту з боку адвокатів регіону.

Член Комітету Володимир Смєхнов пояснив, що адвокат Київської області повторно звертається до Комітету, адже її знов викликають на допит, начебто через закінчення повноважень захисника у кримінальному провадженні. За попереднім зверненням підтримка адвокату була надана шляхом спільного виїзду до слідчого та пояснення йому про необхідність дотримання гарантій адвокатської діяльності. Жодних порушень з боку слідчого допущено не було.

Заступник Голови Комітету Марія Островська висловила позицію, за якій адвоката загалом правомірно викликати на допит в якості свідка, проте є незаконним вимагати інформацію, що становить адвокатську таємницю. І після розірвання договору про надання правової допомоги адвокат зв’язаний цим обов’язком, якщо клієнт в письмові формі не звільнить від нього адвоката. На її думку, виходячи із обставин справи, порушень професійних прав адвоката не має місця, на відміну від схожого звернення, де слідчий погрожував адвокату приводом за неявку на допит.

Член Комітету Олександр Байдик зазначив, що адвокат має достатній досвід професійної практиці і повинен розуміти межі порушення свої прав та необхідність залучення Комітету для виїзду його членів на місце події.

За результатом обговорення, Комітетом прийнято рішення цього разу підтримати адвоката шляхом надання усних роз’яснень та консультацій з приводу професійних прав та гарантій адвокатської діяльності.

Комітетом також було прийнято рішення про створення в Бориспільському районі Київської області осередку Комітету шляхом об’єднання найактивніших адвокатів цього регіону. Як пояснив організатор осередка адвокат Валерій Кузьменко, поштовхом для такого об’єднання слугувала насильницька смерть одного із колег – Юрія Ігнатенко, що сталась внаслідок помсти за його професійну діяльність. Голова Комітету Ілля Костін відмітив, що зокрема завдяки корпоративному професійному втручанню Голови Ради адвокатів Київської області та членів Комітету правоохоронні органи оперативно відшукали винних осіб, а досудове розслідування злочину проводиться достатньо якісно.

Ілля Костін також поставив питання про необхідність більш тісної професійної комунікації членів Комітету та створення спільної групи в програмах Viber чи WhatsApp і власної сторінки в соціальній мережі Facebook.

Після засідання Комітету на сайті Ради адвокатів Київської області було розміщено матеріал «тривожної папки» щодо фіксування Комітетом порушень професійних прав адвокатів та звітності у формі електронного посібника, зі змістом якого можна ознайомитись за посиланням.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування