8 листопада стався напад на родину та пограбування будинку адвоката

8 листопада до приватного будинку на Київщині адвоката Володимира Богатиря, увірвалась група грабіжників у військовій формі, які побили та зв’язали членів родини, завдали тілесних ушкоджень неповнолітній дитині та отримали доступ до адвокатських досьє адвоката.
За цим фактом 09.11.2019 року слідчими Обухівського відділу поліції ГУНП в Київській області було порушено кримінальне провадження та розпочато активні розшукові дії спрямовані на встановлення місцезнаходження та затримання підозрюваних.
Метою злочинців було залякати адвоката, його родину, отримати доступ до матеріалів адвокатських досьє та адвокатської таємниці.
Тиск на адвокатів, порушення їх прав та гарантій професійної діяльності, на жаль, не мають належної реакції з боку правоохоронців, що у умовах неконтрольованого обігу зброї та розгулу злочинності, призводить до системного вчинення злочинів і створює суспільну небезпеку.
Такі дії, поєднані з зухвалими діями окремих правоохоронців, які переслідують адвокатів, свідчать про нехтування демократичними засадами розвитку суспільства.
НААУ засуджує вторгнення у житло та насильницькі дії щодо членів родини адвоката Володимира Богатиря, пов’язані з його професійною діяльністю.
НААУ закликає Президента України, Генерального прокурора та Національну поліцію України негайно відреагувати на грубі порушення відносно адвоката, організувати ефективне розслідування грабіжницького нападу на житло і родину адвоката, а також припинити політичні переслідування організовані попередньою владою.
Популярні новини

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

Підтримка
Оголошено конкурс на стипендію імені українського адвоката
Аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права України, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів.

За кордоном
БПД у Великій Британії: низькі гонорари адвокатів ведуть до…
У Великій Британії констатують занепад системи безоплатної правничої допомоги. У зв’язку із цим Міністерству юстиції рекомендують терміново виділити додаткові кошти. Також викликає сумніви ефективність розподілу гонорарів структурою Мін’юсту.

Взаємодія
Студентів Університету Драгоманова вчитимуть історії адвокатури
В Українському державному університеті ім. М.Драгоманова для студентів створять програми, що відповідають вимогам юридичної практики та здобуткам правничої науки. Зокрема, в освітній процес впровадять навчальні дисципліни з історії становлення та розвитку інституту адвокатури.

Cудова практика
Відшкодування витрат на правничу допомогу: що має перевірити суд
Наявність або відсутність заперечень процесуального опонента проти відшкодування витрат на професійну правничу допомогу має значення лише для розв'язання питання про співмірність судових витрат на правову допомогу, заявлених до відшкодування. Водночас, це не впливає на обов’язок перевіряти заявлені витрати на відповідність іншим критеріям.