Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ представила спільні позиції щодо реформування правосуддя на Комітеті ВР з правової політики

НААУ представила спільні позиції щодо реформування правосуддя на Комітеті ВР з правової політики

Законодавство 15:26 Ср 06.11.19 1197 Переглядів Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяли участь у зустрічі з адвокатською спільнотою та міжнародними організаціями, організованою Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики. Дискусія була присвячена законодавчому регулюванню системи правосуддя в Україні.

Лідія Ізовітова представила позицію адвокатської спільноти щодо останніх законодавчих ініціатив у сфері правосуддя, зокрема, законопроектів №1008, №1013, № 2314, №2261.

Детально було обговорено наслідки скорочення кількості суддів Верховного суду та подальшого встановлення так званих фільтрів для звернення до касаційної інстанції (законопроект №2314). При цьому Голова НААУ неодноразово звернула увагу на те, що такий підхід позбавляє громадян права на касаційний розгляд справ і обмежує конституційне право звернення до суду як таке. Ризиками скорочення ВС також стане зниження якості рішень через перезавантаження суддів та дефіцит єдності судової практики.

«При 100 суддях Верховного суду – це фактично усічена касація. Ми втрачаємо суд права. Ми всі – адвокати, громадяни, судді не будемо мати сталих правових позицій, і це дуже небезпечні речі. Якщо ми говоримо про доступ до правосуддя, і, маючи недоукомплектовані суди першої та апеляційної інстанції, робимо неможливою касацію – система правосуддя реально не буде працювати. Тому з приводу фільтрів і з приводу зменшеної кількості суддів треба подумати», - констатувала Голова НААУ.

Під час зустрічі також детально обговорювалися перспективи прийняття законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії, який схвалений Конституційним судом.

В розрізі того, що КСУ у своєму висновку не ототожнив поняття надання професійної правничої допомоги із представництвом особи у судах, логічним виглядає законопроект №2261 про самопредставництво органів державної влади.

«Якщо йдеться про самопредставництво державних органів і органів місцевого самоврядування, то такий законопроект є дуже слушним і необхідним. І мабуть, якби його було прийнято до нового року, можливо, вирішення цього питання і цього законопроекту зняло б напругу до лютого 2020 року, коли наступна сесія буде розглядати питання щодо адвокатської монополії і її скасування. Можливо, що саме це буде запорукою того, що ми знімемо те напруження, яке є, і ми збережемо пропозиції для адвокатури і ті положення Конституції, які є в тілі Конституції, щоб нічого не змінити», - сказала Лідія Ізовітова.

Ці позицію підтримали представники громадських організацій адвокатури – президент АПУ Денис Бугай та Віце-президент Асоціації адвокатів Зоя Ярош; запрошені представники міжнародних організацій також висловили застереження з приводу наслідків законопроекту №1008 та звернули увагу на необхідність врахувати висновок Венеціанської комісії щодо нього.  

Фото з ФБ-сторінки Голови Комітету ВР з питань правової політики Ірини Венедиктової

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування