НААУ представила спільні позиції щодо реформування правосуддя на Комітеті ВР з правової політики | НААУ

НААУ представила спільні позиції щодо реформування правосуддя на Комітеті ВР з правової політики

Законодавство
15:26 Ср 06.11.19 1944 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяли участь у зустрічі з адвокатською спільнотою та міжнародними організаціями, організованою Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики. Дискусія була присвячена законодавчому регулюванню системи правосуддя в Україні.

Лідія Ізовітова представила позицію адвокатської спільноти щодо останніх законодавчих ініціатив у сфері правосуддя, зокрема, законопроектів №1008, №1013, № 2314, №2261.

Детально було обговорено наслідки скорочення кількості суддів Верховного суду та подальшого встановлення так званих фільтрів для звернення до касаційної інстанції (законопроект №2314). При цьому Голова НААУ неодноразово звернула увагу на те, що такий підхід позбавляє громадян права на касаційний розгляд справ і обмежує конституційне право звернення до суду як таке. Ризиками скорочення ВС також стане зниження якості рішень через перезавантаження суддів та дефіцит єдності судової практики.

«При 100 суддях Верховного суду – це фактично усічена касація. Ми втрачаємо суд права. Ми всі – адвокати, громадяни, судді не будемо мати сталих правових позицій, і це дуже небезпечні речі. Якщо ми говоримо про доступ до правосуддя, і, маючи недоукомплектовані суди першої та апеляційної інстанції, робимо неможливою касацію – система правосуддя реально не буде працювати. Тому з приводу фільтрів і з приводу зменшеної кількості суддів треба подумати», - констатувала Голова НААУ.

Під час зустрічі також детально обговорювалися перспективи прийняття законопроекту №1013 щодо скасування адвокатської монополії, який схвалений Конституційним судом.

В розрізі того, що КСУ у своєму висновку не ототожнив поняття надання професійної правничої допомоги із представництвом особи у судах, логічним виглядає законопроект №2261 про самопредставництво органів державної влади.

«Якщо йдеться про самопредставництво державних органів і органів місцевого самоврядування, то такий законопроект є дуже слушним і необхідним. І мабуть, якби його було прийнято до нового року, можливо, вирішення цього питання і цього законопроекту зняло б напругу до лютого 2020 року, коли наступна сесія буде розглядати питання щодо адвокатської монополії і її скасування. Можливо, що саме це буде запорукою того, що ми знімемо те напруження, яке є, і ми збережемо пропозиції для адвокатури і ті положення Конституції, які є в тілі Конституції, щоб нічого не змінити», - сказала Лідія Ізовітова.

Ці позицію підтримали представники громадських організацій адвокатури – президент АПУ Денис Бугай та Віце-президент Асоціації адвокатів Зоя Ярош; запрошені представники міжнародних організацій також висловили застереження з приводу наслідків законопроекту №1008 та звернули увагу на необхідність врахувати висновок Венеціанської комісії щодо нього.  

Фото з ФБ-сторінки Голови Комітету ВР з питань правової політики Ірини Венедиктової

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 927

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 949

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 1539

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 1350

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 1409

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 2735

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 3321

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 3082

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл