НААУ очікує на зміну формату співпраці з проектами Ради Європи в Україні | НААУ

НААУ очікує на зміну формату співпраці з проектами Ради Європи в Україні

Різне
17:39 Пт 11.10.19 2229 Переглядів
Версія для друку

НААУ сподівається на зміну режиму співпраці з проектами Ради Європи в Україні, які націлені на подальшу реалізацію судової реформи та зміцнення інституту захисту прав громадян.

Про це заявив під час презентації нових проектів РЄ для України заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

За його словами, нові проекти мають враховувати визначену законом роль НААУ як єдиної професійної самоврядної організації адвокатури, що створена у відповідності з міжнародними зобов’язаннями України як члена Ради Європи.  Чинним законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» НААУ уповноважена представляти інститут адвокатури у відносинах з органами влади та міжнародними організаціями. «Цей статус не може бути проігнорований при подальшій розбудові діалогу. На жаль, негативний досвід взаємодії з експертами Ради Європи, залученими до розробки реформи адвокатури в Україні в попередній період уже був. Ми сподіваємося, що він має бути надалі врахований, а формат відносин з НААУ переведений у конструктивний», - вважає Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ, РАУ наголосив на тому, що за майже 7 років діяльності НААУ розвинулася до інституційно стабільної організації, яка реалізувала численні успішні проекти та сервіси для адвокатів. У рамках своїх міжнародних активностей на європейському та регіональному рівні НААУ наразі не тільки запозичає кращий досвід, але і має власні ноу-хау і технологічні рішення, які становлять інтерес для адаптації в адвокатурах інших країн. При цьому ідеться не лише про країни пострадянського простору, але і про країни Європи, де традиція адвокатського самоврядування нараховує десятки років.

«Європейські стандарти не лише сформували фундамент НААУ, але і становлять стратегічні цілі її подальшого розвитку. Відтак,  ми відкриті до співпраці заради наближення інституту адвокатури в Україні до стандартів демократичної правової держави. Така співпраця має будуватися на адекватних і об’єктивних оцінках стану адвокатури, рівності сторін, і передбачати пряму взаємодію і відкритість інформації»,  - наголосив Валентин Гвоздій. У рамках таких проектів НААУ готова поділитися досвідом розбудови адвокатського самоврядування з адвокатами країн Східного партнерства та іншими практиками, які дозволяють зміцнювати незалежність інституту адвокатури.

Нагадаємо, 6 вересня 2018 року до Верховної Ради було внесено як невідкладний законопроект №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Законопроект викликав серйозне занепокоєння адвокатської спільноти ще а етапі його розробки з 2016 року. Тому негайно після його офіційної реєстрації у парламенті уже 7 вересня 2018 року Рада адвокатів України (РАУ)як вищий орган адвокатського самоврядування прийняла рішення звернутися до
Верховної Ради України, керівників парламентських фракцій та комітетів, позафракційних народних депутатів з приводу неприпустимості здійснення реформи адвокатури на основі даного законопроекту.

НААУ також поінформувала про ризики виключення адвокатури з процесу розробки реформи конституційного інституту захисту посольство США, генерального секретаря Ради Європи, спеціального доповідача ООН з питань незалежності суддів та адвокатів та спеціального радника Генерального секретаря Ради Європи Режі Брійя, який перебував в Україні у лютому 2018 року.

РАУ аргументувала свою позицію невідповідністю процесу розробки законопроекту міжнародним стандартам. Зокрема, Рекомендації Ради Європи від 25 жовтня 2000 року та Основні принципи ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року) передбачають, що все законодавство, яке регулює інститут адвокатури, не може бути змінено без повідомлення та консультацій з професійною організацією адвокатури. Цю тезу неодноразово підтримували міжнародні партнери НААУ як в ході публічних заходів ССВЕ, ІВА, Міжнародної комісії юристів, самітів національних адвокатур в Європі, так і в інтервенційних листах на адресу керівництва Української держави.

При цьому експерти проекту Ради Європи «Консолідація реформи правосуддя в Україні» підготували звіт «Про потреби адвокатури в Україні» (перша назва – звіт про потреби Національної асоціації адвокатів України) без врахування інформації про стан адвокатури, наданої НААУ, та сформулювали хибні висновки, якими обґрунтували необхідність прийняття законопроекту №9055. Зрештою, законопроект не був прийнятий парламентом і як президентська законодавча ініціатива був відкликаний 20 травня 2019 року.

Популярні новини

Анонс

Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…

22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.

18:06 Чт 21.11.24 898

Анонс

Молоді юристи проведуть форум у Києві

30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.

17:27 Чт 21.11.24 914

Анонс

У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів

5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.

12:37 Чт 21.11.24 4647

Cудова практика

Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики

Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.

11:48 Чт 21.11.24 1277

Законодавство

На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…

Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.

17:21 Ср 20.11.24 2540

Законодавство

Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект

На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.

14:12 Ср 20.11.24 2490

Захист військових

Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП

Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.

11:33 Ср 20.11.24 1955

Дискусія

Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…

Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.

15:56 Вт 19.11.24 3433

Вестник:№ 10 жовтень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл