НААУ закликала Президента України виключити Миколу Оніщука зі складу Робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя
Національна асоціація адвокатів України закликала Президента Володимира Зеленського виключити Миколу Оніщука зі складу Робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя через заяви щодо реформи адвокатури.
Відповідне звернення НААУ скерувала до Офісу Глави держави.
У документі йдеться, що 9 жовтня 2019 року в ефірі телеканалу «Право-ТБ» Микола Оніщук анонсував плани очолюваної ним Робочої групи розробити нову редакцію закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та подання Президентом України відповідного законопроекту до Верховної Ради. При цьому, Миколою Оніщуком було зроблено дискредитуючі заяви про діяльність адвокатури в Україні та дано упереджені оцінки позиції НААУ.
«Вважаємо, що своїми публічними коментарями пан Оніщук засвідчив неповагу до самоврядного інституту адвокатури України, нерозуміння ключових принципів його діяльності та ігнорування міжнародних стандартів, які передбачають залучення адвокатури до процесу розробки змін до профільного законодавства. Своїми упередженими оцінками голова Робочої групи уже спричинив репутаційну шкоду інституту адвокатури та дискредитував консультативно-дорадчий орган, до складу якого включений», - підкреслено у звернені.
Адвокатська спільнота наголосила, що Голова Робочої групи у складі Комісії з правової реформи фактично прямо засвідчив наміри лобіювати законопроект №9055, який був поданий п’ятим Президентом України Петром Порошенко, та внаслідок активного спротиву адвокатської спільноти не був прийнятий у Верховній Раді.
«Така публічна позиція пана Оніщука засвідчує його непрофесійні упереджені підходи і лобістські наміри. Очевидно, що таку позицію сформовано досвідом роботи пана Оніщука у складі Конституційної комісії при Президентові України та участю в діяльності Ради з питань судової реформи, яка під координацією заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова у напівтаємний спосіб розробила і схвалила скандальний законопроект №9055. Все це унеможливлює його подальшу участь у розробці реформи адвокатури, яка б відповідала принципам пріоритетності прав і свобод людини і громадянина та враховувала міжнародні зобов'язання України і демократичні стандарти організації самоврядного інституту адвокатури», - йдеться у зверненні.
НААУ нагадала, що попередня спроба реформи адвокатури в 2016-2018 роках шляхом прийняття законопроекту №9055 викликала публічну критику адвокатської спільноти і була негативно оцінена не лише адвокатурою, але і найбільш авторитетними правозахисними організаціями як така, що обмежить можливості захисту конституційних прав громадян. Будь-які ініціативи з реанімації цього законопроекту матимуть негативні наслідки і не можуть бути прийнятними в контексті зусиль нової влади з удосконалити систему правосуддя в Україні.
Враховуючи наміри Президента України провести реальну судову реформу, про що він заявив на прес-марафоні 10 жовтня 2019 року, адвокатська спільнота сподівається, що на їхнє звернення буде відповідна реакція і справедливе рішення.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.