"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ закликала Президента України виключити Миколу Оніщука зі складу Робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя

Національна асоціація адвокатів України закликала Президента Володимира Зеленського виключити Миколу Оніщука зі складу Робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя через заяви щодо реформи адвокатури.
Відповідне звернення НААУ скерувала до Офісу Глави держави.
У документі йдеться, що 9 жовтня 2019 року в ефірі телеканалу «Право-ТБ» Микола Оніщук анонсував плани очолюваної ним Робочої групи розробити нову редакцію закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та подання Президентом України відповідного законопроекту до Верховної Ради. При цьому, Миколою Оніщуком було зроблено дискредитуючі заяви про діяльність адвокатури в Україні та дано упереджені оцінки позиції НААУ.
«Вважаємо, що своїми публічними коментарями пан Оніщук засвідчив неповагу до самоврядного інституту адвокатури України, нерозуміння ключових принципів його діяльності та ігнорування міжнародних стандартів, які передбачають залучення адвокатури до процесу розробки змін до профільного законодавства. Своїми упередженими оцінками голова Робочої групи уже спричинив репутаційну шкоду інституту адвокатури та дискредитував консультативно-дорадчий орган, до складу якого включений», - підкреслено у звернені.
Адвокатська спільнота наголосила, що Голова Робочої групи у складі Комісії з правової реформи фактично прямо засвідчив наміри лобіювати законопроект №9055, який був поданий п’ятим Президентом України Петром Порошенко, та внаслідок активного спротиву адвокатської спільноти не був прийнятий у Верховній Раді.
«Така публічна позиція пана Оніщука засвідчує його непрофесійні упереджені підходи і лобістські наміри. Очевидно, що таку позицію сформовано досвідом роботи пана Оніщука у складі Конституційної комісії при Президентові України та участю в діяльності Ради з питань судової реформи, яка під координацією заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова у напівтаємний спосіб розробила і схвалила скандальний законопроект №9055. Все це унеможливлює його подальшу участь у розробці реформи адвокатури, яка б відповідала принципам пріоритетності прав і свобод людини і громадянина та враховувала міжнародні зобов'язання України і демократичні стандарти організації самоврядного інституту адвокатури», - йдеться у зверненні.
НААУ нагадала, що попередня спроба реформи адвокатури в 2016-2018 роках шляхом прийняття законопроекту №9055 викликала публічну критику адвокатської спільноти і була негативно оцінена не лише адвокатурою, але і найбільш авторитетними правозахисними організаціями як така, що обмежить можливості захисту конституційних прав громадян. Будь-які ініціативи з реанімації цього законопроекту матимуть негативні наслідки і не можуть бути прийнятними в контексті зусиль нової влади з удосконалити систему правосуддя в Україні.
Враховуючи наміри Президента України провести реальну судову реформу, про що він заявив на прес-марафоні 10 жовтня 2019 року, адвокатська спільнота сподівається, що на їхнє звернення буде відповідна реакція і справедливе рішення.
Популярні новини

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.