"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Підготовлено методичні рекомендації для адвокатів "Мирне вирішення сімейних спорів"

Комітетом з сімейного права Національної асоціації адвокатів України у співпраці з Центром сімейно-правових досліджень, Вищою школою адвокатури НААУ та медіаторами Асоціації сімейних медіаторів України, Ліги медіаторів України підготовлено методичні рекомендації для адвокатів "Мирне вирішення сімейних спорів".
Посібник розкриває тему мирного врегулювання спорів, які виникають у сімейних відносинах. У рекомендаціях детально описано способи мирного вирішення сімейних спорів; розкрито як відбувається сімейна медіація, наведено приклади кейсів, які допоможуть розібратися у практичній діяльності медіатора; розписано про особливості переговорів у сімейних спорах, а також про специфіку процедури врегулювання спору за участю судді; визначено документи, в яких можуть закріплюватися результати мирного вирішення сімейних спорів; описано роль адвоката під час супроводу сімейного спору та визначено як здійснити пошук і вибір медіатора.
Як зазначають автори: «Протягом перебування особи в сімейних відносинах виникає досить багато конфліктів і спорів, вирішення багатьох з яких лежить часто в правовій та процесуальній площині. Для цього особа звертається до адвоката, який є провідником звичайної людини до складного та заплутаного світу судового вирішення спору.
Але реалії сьогодення все ж підштовхують нас до звернення до альтернативних судовому – мирних способів вирішення спору, де адвокат може не тільки допомогти своєму клієнту вирішити конфлікт чи спір, а й має це зробити максимально швидко, ефективно та екологічно з точки зору збереження здорових взаємовідносин сторін конфлікту та дітей.
Саме в сімейних відносинах необхідно неформально, альтернативно судовому розгляду підходити до вирішення конфлікту чи спору, адже у сторін є спільні інтереси, на основі емоційної прив’язки один до одного, дітей, спільного майна та майнових зобов’язань. Саме тому сімейні спори є важкими до розв’язання та дуже коштовними за своїми наслідками.»
PDF-версія методичних рекомендацій за посиланням: http://bit.ly/2Vyh0Qu
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.