Законопроект №1013 обмежує право на безоплатну професійну правничу допомогу – Рада адвокатів Чернігівської області | НААУ

Законопроект №1013 обмежує право на безоплатну професійну правничу допомогу – Рада адвокатів Чернігівської області

БПД
11:29 Ср 09.10.19 4012 Переглядів
Версія для друку

Звернення Ради адвокатів Чернігівської області

Запропоновані у законопроекті №1013 зміни до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії звужують право громадянина на отримання безоплатної професійної правничої допомоги, а саме – обмежують перелік категорій справ, в яких людина може розраховувати на безоплатне представництво її інтересів у суді адвокатом, лише випадками кримінального обвинувачення.

Про це йдеться у зверненні Ради адвокатів Чернігівської області, яке скеровано до Конституційного суду.

Адвокати Чернігівщини наголошують на неконституційності і недопустимості остаточного ухвалення законопроекту №1013 у запропонованій редакції та закликають владу і Конституційний суд врахувати їхню позицію.

Так, адвокати Чернігівщини зазначають, що у відповідності до положень статті 157 Конституції України, вона не може бути змінена, якщо ці зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини. На їхню думку, нововведення, які пропонує влада законопроектом №1013, а саме - надання можливості здійснення представництва у судах іншим особам, окрім адвокатів, права людини якраз і обмежують. Зокрема, право на отримання професійної правничої допомоги безоплатно також передбачене у статті 59 Конституції України. Перелік цих випадків регулює закон «Про безоплатну правову допомогу», що був прийнятий у 2011 році.

«Згідно до частини 4 статті 21 даного закону, для здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в суді у спорах, що виникають з трудових відносин, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також щодо представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги може уповноважити свого працівника. Безоплатне представництво інтересів особи в судах по всіх інших категоріях у відповідності до даного закону здійснюють виключно адвокати», - зазначено у зверненні.

Адвокати Чернігівщини наголошують, що будь-яке розширення переліку випадків, коли безоплатне представництво інтересів особи в суді може здійснювати працівник Центру, а не адвокат, вступило би в протиріччя з положеннями статті 131-2 Конституції України.

«Виключення зі статті 131-2 Конституції України норм щодо виключного представництва адвокатами інтересів інших осіб фактично означатиме звуження права особи на отримання безоплатної професійної правничої допомоги в передбачених законом випадках, оскільки держава зможе в будь-який момент простим законом без внесення змін до Конституції України, замість гарантованого права на безоплатне представництво інтересів особи професійним адвокатом, передбачити можливість здійснення такого представництва будь-якою іншою особою, наприклад, працівником Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, тобто особами, які не мають належним чином підтвердженого необхідного рівня професійної підготовки, не пов’язані Правилами адвокатської етики щодо збереження адвокатської таємниці, пріоритету інтересів клієнта, уникнення конфлікті інтересів тощо», - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, документ був прийнятий Верховною Радою та направлений до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Повний текст звернення можна переглянути за посиланням

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 5012

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3792

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3309

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3324

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3679

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 4993

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4408

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2104

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл