"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Законопроект №1008 не може бути ухвалений без висновку Венеціанської Комісії – РАУ

Законопроект №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» не може бути ухвалений без висновку Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанської Комісії), вважають адвокати України.
Саме тому Рада адвокатів України звернулась до суб’єктів звернення до Венеціанської Комісії, зокрема, ПАРЄ, Ради Європи та ССВЕ, із листом про необхідність направлення законопроекту №1008 на європейську експертизу.
Відповідне звернення розміщено на сайті Національної асоціації адвокатів України.
У документі зазначено, що закріпивши на рівні Конституції європейський та євроатлантичний курс, Україна зобов’язалася здійснювати реформи, в тому числі і судову, у відповідності до європейських принципів, таких, як стабільність і дієвість демократичних інституцій, верховенство права та повага до прав людини і основоположних свобод.
Так, з 2014 року відповідно до Угоди між Україною та ЄС, рекомендацій Ради Європи, ПАРЄ та згідно з оцінками Венеціанської комісії в Україні було прийнято законодавство, у тому числі, конституційні зміни в частині правосуддя і закони «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя». Відтак подальші нововведення у суддівському врядуванні неможливі без експертної оцінки цих міжнародних інституцій, наголошують у РАУ.
«Висновки й рекомендації Венеціанської Комісії з конституційно-правових питань є певним еталоном, за яким оцінюють відповідність правових основ функціонування держави загальновизнаним європейським стандартам демократії, захисту прав людини й верховенства права», - йдеться у зверненні.
Крім того, адвокатська спільнота підкреслює, що прискорений процес внесення змін до законодавства несе серйозні виклики дотриманню принципів правової держави і загрожує зниженню досягнутого рівня стандартів Ради Європи в сфері правосуддя.
«Про це уже сигналізує офіційна позиція представництва Європейського Союзу в Україні і посольства Канади в Україні щодо проекту закону №1008 про органи судового самоврядування та законопроект №1032 про реформу органів прокуратури, яка була поширена 11 вересня 2019 року. Зокрема, ключові міжнародні партнери відзначили, що «є ризики, що непродумані кроки по зміні чинного законодавства, що регулюють діяльність судової влади, адвокатури, прокуратури ставлять під сумнів надійність України як партнера ключових європейських інституцій». У цьому документі вказано на необхідність «розпочати ретельний консультативний процес щодо вищезгаданих законопроектів та залучити до нього відповідних правничих експертів, громадянське суспільство і міжнародне співтовариство», - зазначено у зверненні.
Нагадаємо, раніше у зверненні до парламента і Президента України РАУ закликала доопрацювати законопроект №1008 з урахуванням позиції адвокатської спільноти.
Популярні новини

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

Етика
Вислів САП про суддівсько-адвокатську мафію оцінить КДКП
Публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.

Дискусія
Телефонний спам, сірі бази персональних даних: юридичні аспекти…
Щоденні дзвінки з незнайомих номерів із нав’язливими рекламними пропозиціями стали звичним явищем для мільйонів громадян. У час воєнного стану, коли українці змушені реагувати на кожен вхідний дзвінок, подібна нав’язливість перетворюється не лише на подразник, а й на потенційну загрозу.

Законодавство
Новий механізм повідомлення орендодавця може паралізувати…
За законом, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Але як такому орендарю підтвердити свій намір?