НААУ закликає утриматися від схвалення законопроекту №1008 через звуження прав адвокатури
Звернення Національної асоціації адвокатів України
НААУ звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики з приводу законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (реєстраційний номер 1008).
Законопроектом пропонується зміна моделі формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів як органу суддівського врядування та зміна порядку звільнення членів Вищої ради правосуддя. При цьому адвокатуру як недержавний конституційний інститут виключено з кола суб’єктів призначення членів ВККС та звільнення членів ВРП відповідно.
Пропоновані законопроектом №1008 зміни формування ВККС, зокрема, призведуть до втрати права адвокатури як недержавного незалежного конституційного інституту обирати двох представників до складу ВККС.
«Право адвокатури на участь у формуванні органу суддівського врядування відповідає європейським практикам та надає адвокатурі як суспільному, незалежному від держави інституту можливість делегувати адвокатів до роботи у суддівському самоврядуванні», - ідеться у листі Голови НААУ Лідії Ізовітової до голови парламентського комітету з питань правової політики.
НААУ наголошує на тому, що зміни до закону, який регулює діяльність адвокатури, потребують консультацій з Національною асоціацією адвокатів України. Такий імператив установлений міжнародними стандартами, зокрема Основними принципами ООН про роль юристів та численними інтервенційними листами Ради правничих та адвокатських товариств Європи, які були скеровані до керівництва України впродовж 2016-2018 років у ході судової реформи. Законопроект №1008 жодного обговорення за участю адвокатури не проходив, що містить порушення згаданих міжнародних рекомендацій.
Адвокатура є незалежним від держави суспільним інститутом, основна місія якого – захист конституційних прав і свобод людини і громадянина.
«Виключення адвокатури з кола суб’єктів формування ВККС, яке передбачено законопроектом №1008, означатиме нівелювання ролі адвокатури у системі правосуддя», - ідеться у листі НААУ.
Окрім того, пропонована модель формування ВККС обмежує права і порушує міжнародні стандарти не тільки адвокатського самоврядування, але і суддівського врядування. Європейською хартією про статус суддів передбачено, що незалежний орган суддівського урядування має складатися з щонайменше половини суддів, які обираються самими суддями.
НААУ закликала Комітет ВР провести обговорення положень законопроекту №1008 з представниками Національної асоціації адвокатів України, яка, за законом, представляє адвокатуру у відносинах з органами влади, та утриматися від погодження змін до законодавства, яке звужує роль адвокатури як важливого компонента розбудови правової держави.
Популярні новини
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?
Захист військових
Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…
Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.
Євроінтеграція
Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…
Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.
За кордоном
Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі
Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?
Анонс
В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях
Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.
Законодавство
Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…
Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.
За кордоном
Українцям у Франції підготували Сімейний порадник
Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.