Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ закликає утриматися від схвалення законопроекту №1008 через звуження прав адвокатури

НААУ закликає утриматися від схвалення законопроекту №1008 через звуження прав адвокатури

Звернення 13:43 Вт 10.09.19 2104 Переглядів Версія для друку

НААУ звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики з приводу законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (реєстраційний номер 1008).

Законопроектом пропонується зміна моделі формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів як органу суддівського врядування та зміна порядку звільнення членів Вищої ради правосуддя. При цьому адвокатуру як недержавний конституційний інститут виключено з кола суб’єктів призначення членів ВККС та звільнення членів ВРП відповідно.

Пропоновані законопроектом №1008 зміни формування ВККС, зокрема, призведуть до втрати права адвокатури як недержавного незалежного конституційного інституту обирати двох представників до складу ВККС.

«Право адвокатури на участь у формуванні органу суддівського врядування відповідає європейським практикам та надає адвокатурі як суспільному, незалежному від держави інституту можливість делегувати адвокатів до роботи у суддівському самоврядуванні», - ідеться у листі Голови НААУ Лідії Ізовітової до голови парламентського комітету з питань правової політики.

НААУ наголошує на тому, що зміни до закону, який регулює діяльність адвокатури, потребують консультацій з Національною асоціацією адвокатів України. Такий імператив установлений міжнародними стандартами, зокрема Основними принципами ООН про роль юристів та численними інтервенційними листами Ради правничих та адвокатських товариств Європи, які були скеровані до керівництва України впродовж 2016-2018 років у ході судової реформи. Законопроект №1008 жодного обговорення за участю адвокатури не проходив, що містить порушення згаданих міжнародних рекомендацій.

Адвокатура є незалежним від держави суспільним інститутом, основна місія якого – захист конституційних прав і свобод людини і громадянина.

«Виключення адвокатури з кола суб’єктів формування ВККС, яке передбачено законопроектом №1008, означатиме нівелювання ролі адвокатури у системі правосуддя», - ідеться у листі НААУ.

Окрім того, пропонована модель формування ВККС обмежує права і порушує міжнародні стандарти не тільки адвокатського самоврядування, але і суддівського врядування. Європейською хартією про статус суддів передбачено, що незалежний орган суддівського урядування має складатися з щонайменше половини суддів, які обираються самими суддями.

НААУ закликала Комітет ВР провести обговорення положень законопроекту №1008 з представниками Національної асоціації адвокатів України, яка, за законом, представляє адвокатуру у відносинах з органами влади, та утриматися від погодження змін до законодавства, яке звужує роль адвокатури як важливого компонента розбудови правової держави.

 

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування