Звернення Ради адвокатів Одеської області до Президента Украіни, депутататів Верховної Ради України IX скликання | НААУ

Звернення Ради адвокатів Одеської області до Президента Украіни, депутататів Верховної Ради України IX скликання

Законодавство
10:04 Вт 03.09.19 5053 Переглядів
Версія для друку

Адвокатська спільнота Одеси і Одеської області дуже засмучена можливістю прийняття рішення щодо скасування монополії адвокатів на представництво інтересів громадян при розгляді судами цивільних, адміністративних і господарських справ та представництва з кримінальних справ.

Разом із тим, монополія адвокатів при захисті по  кримінальних справах збережена, що ми, безумовно, підтримаємо.

Незрозуміло, чому слід віддавати таку перевагу на монополію адвокатів при розгляді кримінальних справ, перед раніше зазначеними категоріями справ?

У цих справах вирішення певних питань хвилює громадян не менш, ніж кримінальне покарання, коли громадянин може бути позбавлений права на ведення бізнесу, залишитися без квартири, позбутися інших майнових прав, не зможе захистити власну честь, гідність та ділову репутацію.

Стаття 59 Конституції України декларує, що «кожен має право на правову допомогу».

Наведене декларування передбачає, що ця правова допомога громадянам України повинна бути якісною і професійною.

Скасування монополії адвокатів на участь у розгляді цивільних, адміністративних і господарських справах та представництво по кримінальних справах завдасть шкоди не адвокатам, а громадянам, яких, крім адвокатів, буде представляти необмежене коло “осіб”, які не мають відповідної підготовки, професійних навичок, не дотримуються етичних правил виконання доручень громадян і поведінки.

Значна частина цих “осіб”, як їх колись називали «ходатаи по делам», окрім відсутності юридичної підготовки і необхідності дотримання етичних норм у своїй діяльності не виконують своїх обов’язків та обіцянок перед громадянами, обманюють їх, не повертають людям гроші, отримані на виконання доручення, ухиляються від зустрічей з громадянами.

Декому з них відомі “стежки” до чиновників та суддів, з якими можливо «вирішати питання», що у певній мірі породжує в суспільстві корупцію і правовий нігілізм.

Разом із зазначеними негативними наслідками для громадян при ліквідації монополії адвокатів слід звернути увагу на необхідність змінити умови та надати можливість для штатних юрисконсультів  представляти інтереси юридичних осіб, підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування без укладання додаткової угоди з адвокатом на участь у справі.

Як про цю проблему не нагадати, коли представництво інтересів юридичної особи повинен представляти тільки адвокат, який працює в цій юридичній особі довгі десятиріччя в якості юрисконсульта, отримує відповідну платню за свою працю, однак, юридична особа повинна укласти зі своїм працівником додаткову угоду на її представництво у суді та виплатити своєму працівнику гонорар адвоката за роботу, яку він повинен виконувати відповідно до своїх обов’язків?!

Такий підхід не перешкоджає юридичній особі при  складності справи та при знаходженні в штаті юрисконсульта укласти угоду з іншим юристом, який не працює в даній структурі, для представництва її інтересів.

Наші пропозиції:

  1. Монополію адвокатів на представництво громадян у судах при розгляді цивільних, адміністративних, господарських та кримінальних справ залишити та не відміняти.
  2. Підтримати можливість для штатних юрисконсультів представляти інтереси своїх юридичних осіб у судах  з цивільних, адміністративних, господарських та кримінальних справ за довіреністю юридичної особи та без укладання додаткових угод на виконання цієї роботи.

Й.Л.Бронз,

голова Ради адвокатів Одеської області,

віце-президент Спілки адвокатів України,

Заслужений юрист України.

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1858

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3141

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4550

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4808

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6255

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл