Звернення Ради адвокатів Одеської області до Президента Украіни, депутататів Верховної Ради України IX скликання | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Звернення Ради адвокатів Одеської області до Президента Украіни, депутататів Верховної Ради України IX скликання

Законодавство
10:04 Вт 03.09.19 5219 Переглядів
Версія для друку

Адвокатська спільнота Одеси і Одеської області дуже засмучена можливістю прийняття рішення щодо скасування монополії адвокатів на представництво інтересів громадян при розгляді судами цивільних, адміністративних і господарських справ та представництва з кримінальних справ.

Разом із тим, монополія адвокатів при захисті по  кримінальних справах збережена, що ми, безумовно, підтримаємо.

Незрозуміло, чому слід віддавати таку перевагу на монополію адвокатів при розгляді кримінальних справ, перед раніше зазначеними категоріями справ?

У цих справах вирішення певних питань хвилює громадян не менш, ніж кримінальне покарання, коли громадянин може бути позбавлений права на ведення бізнесу, залишитися без квартири, позбутися інших майнових прав, не зможе захистити власну честь, гідність та ділову репутацію.

Стаття 59 Конституції України декларує, що «кожен має право на правову допомогу».

Наведене декларування передбачає, що ця правова допомога громадянам України повинна бути якісною і професійною.

Скасування монополії адвокатів на участь у розгляді цивільних, адміністративних і господарських справах та представництво по кримінальних справах завдасть шкоди не адвокатам, а громадянам, яких, крім адвокатів, буде представляти необмежене коло “осіб”, які не мають відповідної підготовки, професійних навичок, не дотримуються етичних правил виконання доручень громадян і поведінки.

Значна частина цих “осіб”, як їх колись називали «ходатаи по делам», окрім відсутності юридичної підготовки і необхідності дотримання етичних норм у своїй діяльності не виконують своїх обов’язків та обіцянок перед громадянами, обманюють їх, не повертають людям гроші, отримані на виконання доручення, ухиляються від зустрічей з громадянами.

Декому з них відомі “стежки” до чиновників та суддів, з якими можливо «вирішати питання», що у певній мірі породжує в суспільстві корупцію і правовий нігілізм.

Разом із зазначеними негативними наслідками для громадян при ліквідації монополії адвокатів слід звернути увагу на необхідність змінити умови та надати можливість для штатних юрисконсультів  представляти інтереси юридичних осіб, підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування без укладання додаткової угоди з адвокатом на участь у справі.

Як про цю проблему не нагадати, коли представництво інтересів юридичної особи повинен представляти тільки адвокат, який працює в цій юридичній особі довгі десятиріччя в якості юрисконсульта, отримує відповідну платню за свою працю, однак, юридична особа повинна укласти зі своїм працівником додаткову угоду на її представництво у суді та виплатити своєму працівнику гонорар адвоката за роботу, яку він повинен виконувати відповідно до своїх обов’язків?!

Такий підхід не перешкоджає юридичній особі при  складності справи та при знаходженні в штаті юрисконсульта укласти угоду з іншим юристом, який не працює в даній структурі, для представництва її інтересів.

Наші пропозиції:

  1. Монополію адвокатів на представництво громадян у судах при розгляді цивільних, адміністративних, господарських та кримінальних справ залишити та не відміняти.
  2. Підтримати можливість для штатних юрисконсультів представляти інтереси своїх юридичних осіб у судах  з цивільних, адміністративних, господарських та кримінальних справ за довіреністю юридичної особи та без укладання додаткових угод на виконання цієї роботи.

Й.Л.Бронз,

голова Ради адвокатів Одеської області,

віце-президент Спілки адвокатів України,

Заслужений юрист України.

 

Популярні новини

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 143
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 601
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 796
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 767
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 581
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 566
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 470
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 619

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл