Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник

Держава повинна не лише думати про економію бюджету, а й про якість отриманих послуг та збереження міжнародних стандартів прав людини. Так прокоментувала основні аргументи оточення президента, на які спирається зареєстрований законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), голова комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник.
Законопроектом пропонується надати будь-якій особі права захисту громадянина, зокрема, бути і її представником у суді. Таким чином, нова влада хоче скоротити видатки держбюджету. На що Ганна Колесник відповіла, що непрофесійне представництво в судах призведе до затягувань процесів, програшу органів державної влади і самоврядування в судах, а це додаткові державні кошти.
«Якщо говорити про економію бюджету, то тут математика є досить простою: скорочуємо штат юристів, а з питань представництва в суді звертаємось до професіоналів. Юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді, фактично не має досвіду представництва в судах, а тому його участь як представника уже є програшною у справах, де з іншої сторони представництво здійснює адвокат», - наголосила Колесник.
Адвокат зазначила, що питання сплати судового збору вирішується не шляхом внесення змін до Конституції та скасуванням адвокатської монополії, а шляхом внесення змін до закону України «Про судовий збір». Питання, хто заплатить поштові відправлення, на її думку, теж взагалі не стосується адвокатської монополії – це все регулюється нормативними актами. А питання, як доїхати до суду, що знаходиться в іншому місті, якраз стосується юристів держпідприємства або органу самоврядування, яким потрібно буде оплачувати дорогу, проживання та інші витрати на відрядження. Натомість адвоката можна найняти для представництва в суді саме з того міста – це і буде економією бюджету, підкреслила Колесник.
«Насправді, скасування адвокатської монополії на представництво в судах – це не економія бюджету, а неконтрольовані витрати бюджету на неякісну правову допомогу та шлях в комуністичне минуле, з якого намагається вирватися наша країна.
Скасування адвокатської монополії – це невиконання державою перед людиною обов’язку щодо надання якісної правової допомоги», - вважає Колесник.
Популярні новини

Адвокатура
2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної…
Адвокатура
На запрошення НААУ делегація Національної ради адвокатів Франції…

Анонси
НААУ оголошує конкурс дитячих малюнків серед дітей адвокатів…

Анонси
24 березня у НААУ відбудеться вебінар «Рік роботи Бюро економічної…

Анонси
27 березня відбудеться круглий стіл щодо впливу повномасштабної…

Адвокатура
Молодіжний комітет - UNBA NextGen провів відкрите засідання

Анонси
20 березня відбудеться панельна дискусія на тему: «Тайм-менеджмент…

Законодавство