"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник

Держава повинна не лише думати про економію бюджету, а й про якість отриманих послуг та збереження міжнародних стандартів прав людини. Так прокоментувала основні аргументи оточення президента, на які спирається зареєстрований законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), голова комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник.
Законопроектом пропонується надати будь-якій особі права захисту громадянина, зокрема, бути і її представником у суді. Таким чином, нова влада хоче скоротити видатки держбюджету. На що Ганна Колесник відповіла, що непрофесійне представництво в судах призведе до затягувань процесів, програшу органів державної влади і самоврядування в судах, а це додаткові державні кошти.
«Якщо говорити про економію бюджету, то тут математика є досить простою: скорочуємо штат юристів, а з питань представництва в суді звертаємось до професіоналів. Юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді, фактично не має досвіду представництва в судах, а тому його участь як представника уже є програшною у справах, де з іншої сторони представництво здійснює адвокат», - наголосила Колесник.
Адвокат зазначила, що питання сплати судового збору вирішується не шляхом внесення змін до Конституції та скасуванням адвокатської монополії, а шляхом внесення змін до закону України «Про судовий збір». Питання, хто заплатить поштові відправлення, на її думку, теж взагалі не стосується адвокатської монополії – це все регулюється нормативними актами. А питання, як доїхати до суду, що знаходиться в іншому місті, якраз стосується юристів держпідприємства або органу самоврядування, яким потрібно буде оплачувати дорогу, проживання та інші витрати на відрядження. Натомість адвоката можна найняти для представництва в суді саме з того міста – це і буде економією бюджету, підкреслила Колесник.
«Насправді, скасування адвокатської монополії на представництво в судах – це не економія бюджету, а неконтрольовані витрати бюджету на неякісну правову допомогу та шлях в комуністичне минуле, з якого намагається вирватися наша країна.
Скасування адвокатської монополії – це невиконання державою перед людиною обов’язку щодо надання якісної правової допомоги», - вважає Колесник.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).