Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник

Держава повинна не лише думати про економію бюджету, а й про якість отриманих послуг та збереження міжнародних стандартів прав людини. Так прокоментувала основні аргументи оточення президента, на які спирається зареєстрований законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), голова комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник.
Законопроектом пропонується надати будь-якій особі права захисту громадянина, зокрема, бути і її представником у суді. Таким чином, нова влада хоче скоротити видатки держбюджету. На що Ганна Колесник відповіла, що непрофесійне представництво в судах призведе до затягувань процесів, програшу органів державної влади і самоврядування в судах, а це додаткові державні кошти.
«Якщо говорити про економію бюджету, то тут математика є досить простою: скорочуємо штат юристів, а з питань представництва в суді звертаємось до професіоналів. Юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді, фактично не має досвіду представництва в судах, а тому його участь як представника уже є програшною у справах, де з іншої сторони представництво здійснює адвокат», - наголосила Колесник.
Адвокат зазначила, що питання сплати судового збору вирішується не шляхом внесення змін до Конституції та скасуванням адвокатської монополії, а шляхом внесення змін до закону України «Про судовий збір». Питання, хто заплатить поштові відправлення, на її думку, теж взагалі не стосується адвокатської монополії – це все регулюється нормативними актами. А питання, як доїхати до суду, що знаходиться в іншому місті, якраз стосується юристів держпідприємства або органу самоврядування, яким потрібно буде оплачувати дорогу, проживання та інші витрати на відрядження. Натомість адвоката можна найняти для представництва в суді саме з того міста – це і буде економією бюджету, підкреслила Колесник.
«Насправді, скасування адвокатської монополії на представництво в судах – це не економія бюджету, а неконтрольовані витрати бюджету на неякісну правову допомогу та шлях в комуністичне минуле, з якого намагається вирватися наша країна.
Скасування адвокатської монополії – це невиконання державою перед людиною обов’язку щодо надання якісної правової допомоги», - вважає Колесник.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.