25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів

Різне
16:30 Чт 14.03.19 3283 Переглядів
Версія для друку

Доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, яка описує події з 16 листопада 2018 року до 15 лютого 2019 року, містить факти порушень прав адвокатів.

Документ опублікований на офіційному сайті.

«Уряд повинен ужити заходів із метою захисту простору для вираження громадянських поглядів напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів, які відбудуться в Україні у 2019 та 2020 роках. Безкарність за напади на працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, адвокатів і політичних опонентів послаблює демократичні інституції України та ще більше розпалює нетерпимість, дискримінацію та насильство, підриваючи довіру до чесності виборів, що наближаються», - ідеться  у доповіді.

УВКПЛ продовжило документували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах, шляхом залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів. У трьох задокументованих випадках члени крайніх правих груп зірвали судові засідання, словесно ображаючи суддів і обвинувачених. В одному випадку вони побили обвинуваченого у справі, пов’язаній з конфліктом, поряд із залою суду, але поліція не зупинила це побиття. В іншому випадку, не пов’язаному з вищезгаданим, був підпалений автомобіль Валентина Рибіна, адвоката, відомого тим, що він захищає осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом. За словами Рибіна, поліція не поспішає із розслідуванням цього
нападу.

У доповіді згадується засудження адвоката Еміля Кубердінова до адміністративного арешту строком на п’ять діб за поширення екстремістських символів через соціальну мережу. Курбедінов вийшов на волю 11 грудня, повністю відбувши строк арешту. УВКПЛ зазначає, що засудження Курбедінова стало продовженням серії попередніх інцидентів, що свідчить про системний характер умисного залякування, перешкоджання, переслідувань або втручання російської влади в Криму в його професійну діяльність. У 2017 році його також було піддано судовому переслідуванню за пости у соціальних мережах. 6 листопада 2018 року поліція ввірвалася у його офіс у Сімферополі, щоб вручити йому «офіційне попередження» не займатися екстремістською діяльністю. УВКПЛ занепокоєне тим, що цього разу обвинувачення в екстремізмі можуть бути використані для формального позбавлення Курбедінова права займатися адвокатською практикою в Криму. 18 грудня Міністерство юстиції Криму пред’явило вимогу колегії адвокатів Сімферополя анулювати членство Курбедінова, що може призвести до позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю. «Справа Еміля Курбедінова відображає загальне вороже ставлення влади Російської Федерації до правозахисників і громадянських активістів. Адвокати, які займаються захистом осіб у «делікатних» справах, обвинувачених в екстремізмі чи
тероризмі у Криму, ризикують самі стикнутися з аналогічними обвинуваченнями.

УВКПЛ ще раз повторює свої висновки щодо тиску, якому піддають членів «Кримської солідарності», незареєстрованого громадського об’єднання, яке тісно співпрацює з адвокатами на півострові.  Правоохоронці зривали зустрічі «Кримської солідарності» і надавали членам об’єднання офіційні попередження не вести незаконну діяльність, включно з несанкціонованими публічними зібраннями та екстремістськими актами.

Управління Верховного комісара з прав людини рекомендує Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання у діяльність юристів, нападів на адвокатів і спроб здійснення тиску на суддів, а також для притягнення до відповідальності за ці дії; засудити всі акти насильства і невідкладно, неупереджено та ефективно розслідувати всі жорстокі напади на співробітників засобів масової інформації, громадянських і політичних активістів, правозахисників, політичні партії та адвокатів. Під час початкової кваліфікації правопорушень і розслідування цих нападів повинні враховуватися мотиви правопорушників та інші обтяжуючі обставини

Уряду РФ рекомендовано ужити всіх необхідних заходів для забезпечення незалежності юристів і надання адвокатам та правозахисникам у Криму, зокрема Емілю Курбедінову, можливості виконувати їхні професійні функції вільно та без будь-якого залякування, погроз, утисків або втручання. Окрім того, необхідно надати безперешкодний доступ адвокатів до військовополонених українських моряків, і затриманих Російською Федерацією після військово-морського інциденту в Керченській протоці 25 листопада 2018 року. У контексті ситуації в Криму Уряду України рекомендовано дотримуватись своїх зобов’язань щодо забезпечення прав людини мешканців Криму; для цих цілей використовувати всі можливі правові та дипломатичні засоби.

 

Популярні новини

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 253
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 252
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 359
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 652
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 433
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 422
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну підтримку

Підтримка

Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…

Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

14:42 Вт 06.05.25 481
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

За кордоном

У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

10:27 Вт 06.05.25 407

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл