25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів | НААУ

25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів

Різне
16:30 Чт 14.03.19 2961 Переглядів
Версія для друку

Доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, яка описує події з 16 листопада 2018 року до 15 лютого 2019 року, містить факти порушень прав адвокатів.

Документ опублікований на офіційному сайті.

«Уряд повинен ужити заходів із метою захисту простору для вираження громадянських поглядів напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів, які відбудуться в Україні у 2019 та 2020 роках. Безкарність за напади на працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, адвокатів і політичних опонентів послаблює демократичні інституції України та ще більше розпалює нетерпимість, дискримінацію та насильство, підриваючи довіру до чесності виборів, що наближаються», - ідеться  у доповіді.

УВКПЛ продовжило документували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах, шляхом залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів. У трьох задокументованих випадках члени крайніх правих груп зірвали судові засідання, словесно ображаючи суддів і обвинувачених. В одному випадку вони побили обвинуваченого у справі, пов’язаній з конфліктом, поряд із залою суду, але поліція не зупинила це побиття. В іншому випадку, не пов’язаному з вищезгаданим, був підпалений автомобіль Валентина Рибіна, адвоката, відомого тим, що він захищає осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом. За словами Рибіна, поліція не поспішає із розслідуванням цього
нападу.

У доповіді згадується засудження адвоката Еміля Кубердінова до адміністративного арешту строком на п’ять діб за поширення екстремістських символів через соціальну мережу. Курбедінов вийшов на волю 11 грудня, повністю відбувши строк арешту. УВКПЛ зазначає, що засудження Курбедінова стало продовженням серії попередніх інцидентів, що свідчить про системний характер умисного залякування, перешкоджання, переслідувань або втручання російської влади в Криму в його професійну діяльність. У 2017 році його також було піддано судовому переслідуванню за пости у соціальних мережах. 6 листопада 2018 року поліція ввірвалася у його офіс у Сімферополі, щоб вручити йому «офіційне попередження» не займатися екстремістською діяльністю. УВКПЛ занепокоєне тим, що цього разу обвинувачення в екстремізмі можуть бути використані для формального позбавлення Курбедінова права займатися адвокатською практикою в Криму. 18 грудня Міністерство юстиції Криму пред’явило вимогу колегії адвокатів Сімферополя анулювати членство Курбедінова, що може призвести до позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю. «Справа Еміля Курбедінова відображає загальне вороже ставлення влади Російської Федерації до правозахисників і громадянських активістів. Адвокати, які займаються захистом осіб у «делікатних» справах, обвинувачених в екстремізмі чи
тероризмі у Криму, ризикують самі стикнутися з аналогічними обвинуваченнями.

УВКПЛ ще раз повторює свої висновки щодо тиску, якому піддають членів «Кримської солідарності», незареєстрованого громадського об’єднання, яке тісно співпрацює з адвокатами на півострові.  Правоохоронці зривали зустрічі «Кримської солідарності» і надавали членам об’єднання офіційні попередження не вести незаконну діяльність, включно з несанкціонованими публічними зібраннями та екстремістськими актами.

Управління Верховного комісара з прав людини рекомендує Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання у діяльність юристів, нападів на адвокатів і спроб здійснення тиску на суддів, а також для притягнення до відповідальності за ці дії; засудити всі акти насильства і невідкладно, неупереджено та ефективно розслідувати всі жорстокі напади на співробітників засобів масової інформації, громадянських і політичних активістів, правозахисників, політичні партії та адвокатів. Під час початкової кваліфікації правопорушень і розслідування цих нападів повинні враховуватися мотиви правопорушників та інші обтяжуючі обставини

Уряду РФ рекомендовано ужити всіх необхідних заходів для забезпечення незалежності юристів і надання адвокатам та правозахисникам у Криму, зокрема Емілю Курбедінову, можливості виконувати їхні професійні функції вільно та без будь-якого залякування, погроз, утисків або втручання. Окрім того, необхідно надати безперешкодний доступ адвокатів до військовополонених українських моряків, і затриманих Російською Федерацією після військово-морського інциденту в Керченській протоці 25 листопада 2018 року. У контексті ситуації в Криму Уряду України рекомендовано дотримуватись своїх зобов’язань щодо забезпечення прав людини мешканців Криму; для цих цілей використовувати всі можливі правові та дипломатичні засоби.

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1872

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3153

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4562

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4820

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6267

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл