25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів | НААУ

25-та Доповідь ООН про ситуацію з правами людини в Україні містить факти порушень прав адвокатів

Різне
16:30 Чт 14.03.19 2844 Переглядів
Версія для друку

Доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні, яка описує події з 16 листопада 2018 року до 15 лютого 2019 року, містить факти порушень прав адвокатів.

Документ опублікований на офіційному сайті.

«Уряд повинен ужити заходів із метою захисту простору для вираження громадянських поглядів напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів, які відбудуться в Україні у 2019 та 2020 роках. Безкарність за напади на працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, адвокатів і політичних опонентів послаблює демократичні інституції України та ще більше розпалює нетерпимість, дискримінацію та насильство, підриваючи довіру до чесності виборів, що наближаються», - ідеться  у доповіді.

УВКПЛ продовжило документували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах, шляхом залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів. У трьох задокументованих випадках члени крайніх правих груп зірвали судові засідання, словесно ображаючи суддів і обвинувачених. В одному випадку вони побили обвинуваченого у справі, пов’язаній з конфліктом, поряд із залою суду, але поліція не зупинила це побиття. В іншому випадку, не пов’язаному з вищезгаданим, був підпалений автомобіль Валентина Рибіна, адвоката, відомого тим, що він захищає осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом. За словами Рибіна, поліція не поспішає із розслідуванням цього
нападу.

У доповіді згадується засудження адвоката Еміля Кубердінова до адміністративного арешту строком на п’ять діб за поширення екстремістських символів через соціальну мережу. Курбедінов вийшов на волю 11 грудня, повністю відбувши строк арешту. УВКПЛ зазначає, що засудження Курбедінова стало продовженням серії попередніх інцидентів, що свідчить про системний характер умисного залякування, перешкоджання, переслідувань або втручання російської влади в Криму в його професійну діяльність. У 2017 році його також було піддано судовому переслідуванню за пости у соціальних мережах. 6 листопада 2018 року поліція ввірвалася у його офіс у Сімферополі, щоб вручити йому «офіційне попередження» не займатися екстремістською діяльністю. УВКПЛ занепокоєне тим, що цього разу обвинувачення в екстремізмі можуть бути використані для формального позбавлення Курбедінова права займатися адвокатською практикою в Криму. 18 грудня Міністерство юстиції Криму пред’явило вимогу колегії адвокатів Сімферополя анулювати членство Курбедінова, що може призвести до позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю. «Справа Еміля Курбедінова відображає загальне вороже ставлення влади Російської Федерації до правозахисників і громадянських активістів. Адвокати, які займаються захистом осіб у «делікатних» справах, обвинувачених в екстремізмі чи
тероризмі у Криму, ризикують самі стикнутися з аналогічними обвинуваченнями.

УВКПЛ ще раз повторює свої висновки щодо тиску, якому піддають членів «Кримської солідарності», незареєстрованого громадського об’єднання, яке тісно співпрацює з адвокатами на півострові.  Правоохоронці зривали зустрічі «Кримської солідарності» і надавали членам об’єднання офіційні попередження не вести незаконну діяльність, включно з несанкціонованими публічними зібраннями та екстремістськими актами.

Управління Верховного комісара з прав людини рекомендує Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання у діяльність юристів, нападів на адвокатів і спроб здійснення тиску на суддів, а також для притягнення до відповідальності за ці дії; засудити всі акти насильства і невідкладно, неупереджено та ефективно розслідувати всі жорстокі напади на співробітників засобів масової інформації, громадянських і політичних активістів, правозахисників, політичні партії та адвокатів. Під час початкової кваліфікації правопорушень і розслідування цих нападів повинні враховуватися мотиви правопорушників та інші обтяжуючі обставини

Уряду РФ рекомендовано ужити всіх необхідних заходів для забезпечення незалежності юристів і надання адвокатам та правозахисникам у Криму, зокрема Емілю Курбедінову, можливості виконувати їхні професійні функції вільно та без будь-якого залякування, погроз, утисків або втручання. Окрім того, необхідно надати безперешкодний доступ адвокатів до військовополонених українських моряків, і затриманих Російською Федерацією після військово-морського інциденту в Керченській протоці 25 листопада 2018 року. У контексті ситуації в Криму Уряду України рекомендовано дотримуватись своїх зобов’язань щодо забезпечення прав людини мешканців Криму; для цих цілей використовувати всі можливі правові та дипломатичні засоби.

 

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2821

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4242

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3253

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4416

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5420

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4456

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4931

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4235

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл