"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Законопроект 9055 консолідував адвокатуру у захисті прав на професію
Законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» консолідував адвокатську спільноту у захисті права на професію.
Про це заявила у доповіді під час зїзду адвокатів України Голова НААУ Лідія Ізовітова.
«Ми не можемо погодитися тим, що напрацьований у тіньовий спосіб та наповнений корупційними ризиками і обмеженнями професійних прав законопроект є справжньою реформою адвокатури. Критична позиція адвокатури стосовно законопроекту 9055 закріплена в численних заявах Ради адвокатів України, резолюціях рад адвокатів регіонів, резолюціях конференцій регіонів, публічних виступах багатьох наших колег. Ми чітко бачимо наміри авторів законопроекту розділити самоврядну адвокатуру на маленькі князівства, які будуть занадто слабкі для того, щоб протистояти наступу на адвокатуру та захищати кожного нашого колегу, права якого порушено. Ми чітко бачимо наміри перетворити адвокатів на статистів, маріонеток, з декоративною функцією, залежною від суддів та правоохоронців», - сказала Голова НААУ.
Про наступ на адвокатуру свідчить системний аналіз положень законопроекту 9055:
- новий документ на право зайняття адвокатською діяльністю, при тому що нас 45 тисяч
- нова присяга адвоката;
- новий обов’язок адвоката «не зловживати правом на адвокатський запит», а також «не зловживати процесуальними правами» (начебто правильно), до якого процесуальні кодекси вже віднесли, а зміни до КПК пропонують:
- подання скарги на судове рішення, яке не підлягає оскарженню;
- заявлення завідомо безпідставного відводу, який оцінює сам суддя
- неявка захисника у судове засідання без поважних причин,
- звернення до суду із завідомо безпідставним клопотанням, на думку суду, про тимчасовий доступ до речей і документів або накладення арешту на майно.
«Нам пропонується новий вид дисциплінарного стягнення «Зупинення права на здійснення представництва та захисту клієнтів у суді за вчинення дисциплінарного проступку, пов'язаного із представництвом або захистом клієнта у суді». Йдеться про відсторонення адвокатів від клієнтів», - сказала Лідія Ізовітова.
Такі правила пропонується запровадити разом з новим обов’язком суду запобігати зловживанню учасниками провадження їх процесуальними правами".
Проект Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055 містить:
- ризики втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через інструментарій, який пропонується запровадити через певні положення процесуальних кодексів ( у пакеті);
- знищення принципу конфіденційності;
- обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу з перекресленням права громадян на вільний вибір захисника;
- обмеження доступу громадян до професії адвоката;
- повне розбалансування єдиної професійної саморегульованої організації адвокатів (створеної на вимогу ПАРЕ 1995 року для вступу України в Європейську асоціацію);
- численні корупційні ризики, які визнав відповідний парламентський комітет.
Рада адвокатів України впродовж 2018 року провела 14 засідань, 5 з яких були присвячені ризикам законопроекту 9055. З цієї проблеми ми починали 2018 рік. І темою законопроекту Рада адвокатів минулий рік і завершувала.
Рада адвокатів прийняла 8 рішень стосовно неприйнятності законопроекту, необхідності отримати оцінки Венеціанської комісії, ризиків обмеження прав адвокатів, послаблення конституційних механізмів захисту прав громадян. Було направлено безліч звернень до Адміністрації Президента, міжнародних партнерів, Верховної Ради.
Популярні новини

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.