Законопроект 9055 консолідував адвокатуру у захисті прав на професію | НААУ

Законопроект 9055 консолідував адвокатуру у захисті прав на професію

Різне
13:55 Пт 15.02.19 3087 Переглядів
Версія для друку

Законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» консолідував адвокатську спільноту у захисті права на професію.

Про це заявила у доповіді під час зїзду адвокатів України Голова НААУ Лідія Ізовітова.

«Ми не можемо погодитися  тим, що напрацьований у тіньовий спосіб та наповнений корупційними ризиками і обмеженнями професійних прав законопроект є справжньою реформою адвокатури. Критична позиція адвокатури стосовно законопроекту 9055 закріплена в численних заявах Ради адвокатів України, резолюціях рад адвокатів регіонів, резолюціях конференцій регіонів, публічних виступах багатьох наших колег. Ми чітко бачимо наміри авторів законопроекту розділити самоврядну адвокатуру на маленькі князівства, які будуть занадто слабкі для того, щоб протистояти наступу на адвокатуру та захищати кожного нашого колегу, права якого порушено. Ми чітко бачимо наміри перетворити адвокатів на статистів, маріонеток, з декоративною функцією, залежною від суддів та правоохоронців», - сказала Голова НААУ.

Про наступ на адвокатуру свідчить системний аналіз положень законопроекту 9055:

- новий документ на право зайняття адвокатською діяльністю, при тому що нас 45 тисяч

- нова присяга адвоката;

-  новий обов’язок адвоката «не зловживати правом на адвокатський запит», а також «не зловживати процесуальними правами» (начебто правильно), до  якого процесуальні кодекси вже віднесли, а зміни до КПК пропонують:

- подання скарги на судове рішення, яке не підлягає оскарженню;

- заявлення завідомо безпідставного відводу, який оцінює сам суддя

- неявка захисника у судове засідання без поважних причин,

- звернення до суду із завідомо безпідставним клопотанням, на думку суду, про тимчасовий доступ до речей і документів або накладення арешту на майно.

«Нам пропонується новий вид дисциплінарного стягнення «Зупинення права на здійснення представництва та захисту клієнтів у суді за вчинення дисциплінарного проступку, пов'язаного із представництвом або захистом клієнта у суді». Йдеться про відсторонення адвокатів від клієнтів», - сказала Лідія Ізовітова.

Такі правила пропонується запровадити разом з новим обов’язком суду запобігати зловживанню учасниками провадження їх процесуальними правами".

Проект Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055 містить:

- ризики втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через інструментарій, який пропонується запровадити  через певні положення процесуальних кодексів ( у пакеті);

- знищення принципу конфіденційності;

- обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу з перекресленням  права громадян на вільний вибір захисника;

- обмеження доступу громадян до професії адвоката;

- повне розбалансування єдиної професійної саморегульованої організації адвокатів (створеної на вимогу ПАРЕ 1995 року для вступу України в Європейську асоціацію);

- численні корупційні ризики, які визнав відповідний парламентський комітет.

Рада адвокатів України впродовж 2018 року провела 14 засідань, 5 з яких були присвячені ризикам законопроекту 9055. З цієї проблеми ми починали 2018 рік. І темою законопроекту Рада адвокатів минулий рік і завершувала.

Рада адвокатів прийняла 8 рішень стосовно неприйнятності законопроекту, необхідності отримати оцінки Венеціанської комісії, ризиків обмеження прав адвокатів, послаблення конституційних механізмів захисту прав громадян. Було направлено безліч звернень до Адміністрації Президента, міжнародних партнерів, Верховної Ради.

 

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1826
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1458
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2971
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 8021
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9150
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7626
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3778

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл