Семінар з підвищення кваліфікації адвокатів в м. Тернопіль
7 березня 2015 року в м. Тернопіль відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Тернопільської області. Семінар відвідало понад 300 адвокатів із Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та інших областей України.
Семінар відкрив Голова Ради адвокатів Тернопільської області Міщенко Валерій Васильович, який привітав учасників семінару та його організаторів і побажав всім плідної роботи на семінарі.
В якості експертів-доповідачів на заході виступили: Пошва Богдан Миколайович - суддя Верховного суду України, заслужений юрист України («Перегляд справ за нововиявленими обставинами»), Гуменюк Василь Іванович - суддя Верховного суду України, заслужений юрист України («Особливості розгляду судами цивільних справ про самочинне будівництво»), Бугай Денис Володимирович - Президент Асоціації правників України, адвокат, партнер ЮФ «VB PARTNERS» («Ключові пропозиції щодо посилення адвокатських прав та гарантій»), Фомін Ігор Юрійович - адвокат, керуючий партнер АО «Українська правнича група» («Робота адвоката у кримінальному провадженні. Стадії досудового розслідування»), Волочай Сергій Павлович – незалежний судовий експерт («Можливості адвокатів у забезпеченні правового захисту згідно із Законом України «Про судову експертизу». Досвід незалежного експерта») та Василик Ірина Богданівна – к.і.н., керівник Науково-методичного центру досліджень адвокатури і права при НААУ, керівник Проекту «Історія адвокатури України» («Сторінки історії адвокатури України»).
Семінар викликав значний інтерес з боку учасників, а також активну дискусію між учасниками та доповідачами. По результатах проведення семінару всі його учасники отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.