Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ закликала парламент не приймати законопроект №9055 під впливом маніпуляцій

РАУ закликала парламент не приймати законопроект №9055 під впливом маніпуляцій

Звернення 14:22 Ср 21.11.18 1126 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України закликала депутатів Верховної Ради не приймати законопроект №9055 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” під впливом маніпуляцій думкою адвокатури.

Про це ідеться у резолюції РАУ, ухваленій 21 листопада 2018 року.

РАУ зауважує на спроби цензурувати критику законопроекту, який несе ризики втрати можливостей захисту прав громадян.

Як заслін справедливій критиці законопроекту №9055 з боку адвокатської спільноти всієї України 19.11. 2018 року до Верховної Ради Асоціацією правників України було подане відкрите звернення на підтримку законопроекту. Але треба зважити, що Асоціація правників України не представляє інтереси саме адвокатської спільноти нашої держави, а є представником працівників прокуратури, поліції, податків, митників, суддів, а також, зокрема, певної незначної частини адвокатів”, -ідеться у резолюції.

Виходячи з такого складу цієї організації, її лобістські зусилля виглядають логічними, адже законопроект містить положення про надання преференцій у доступі до адвокатської професії для прокурорів та судді без проходження 2-річного стажування. “Законопроектом на відкуп суду віддано притягнення адвокатів до відповідальності за зловживання процесуальними правами; на догоду правоохоронним органам знівельовано принцип конфіденційності в діяльності адвоката, а також спрощено процедуру заміни захисника за договором на адвоката з державної системи безоплатної правової допомоги. Юристи-держслужбовці, які складають ще одну значну групу членів АПУ, намагаються реалізувати  доступ до суду поза принципами, передбаченими нормами законодавства про адвокатську діяльність. Тому видається абсолютно зрозумілим, чому Асоціація правників лобіює цей законопроект. Він впроваджує амбітні плани більшості членів цієї організації — працівників правоохоронних органів та судів – посилити їхні професійні права за рахунок тиску на адвокатів”, - ідеться у резолюції.

З моменту внесення законопроекту до парламенту РАУ уже втретє звертає увагу народних депутатів до реальної перспективи втрати адвокатурою своєї незалежності, що прямо суперечать інтересам мільйонів українських громадян.

РЕЗОЛЮЦІЯ РАДИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЩОДО НЕПРИЙНЯТНОСТІ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ ТА АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ" №9055

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2019;
№5 травень 2020 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування