"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині

В результаті проведених переговорів, опираючись на положення національних законодавств та керуючись основним принципом міжнародного права – принципом взаємності, Національна асоціація адвокатів України досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині.
Нижче наводимо інформацію, яку буде корисно знати українським адвокатам претендентам на включення в німецький реєстр адвокатів.
Відповідно до § 206 Федерального Положення «Про адвокатуру» (зі змістом даного положення можна ознайомитись нижче) громадянин держави-члена Світової організації торгівлі, який здійснює свою професійну діяльність, яка за освітою та повноваженнями відповідає професії адвоката згідно цього Федерального Положення, має право із використанням найменування професії держави походження для реалізації права у відповідних галузях права держави походження та міжнародного права відкривати на території Німеччини філію, якщо його за заявою буде прийнято до палати адвокатів, яка є відповідальною за територію, на якій відкривається філія.
Спочатку адвокат повинен обрати необхідну регіональну колегію(раду) адвокатів Німеччини, до реєстру якої він планує бути включений. З переліком регіональних рад адвокатів можна ознайомитися на офіційному сайті Федеральної палати адвокатів Німеччини за посиланням.
Обравши необхідну раду, адвокат повинен подати до ради заяву та відповідні документи. Перелік документів, які необхідні для подання та вступу до реєстру адвокатів Німеччини визначено § 207 Федерального Положення «Про адвокатуру». З урахуванням особливостей українського права адвокат з України подає такі документи:
- Заява про намір бути включеним в реєстр та заповнений формуляр.Заява пишеться німецькою мовою у довільній формі. Формуляр, який додається повинен бути заповнений німецькою мовою та підписаний, до формуляру додається автобіографія (з вклеєною фотокарткою) і опитувальна анкета (заповнюється німецькою та додається до листа), згода на обробку даних. Приклад формуляру можна переглянути нижче.
- Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю(видане у відповідності до законодавства України).
- Витяг з реєстру адвокатів України, завірений відповідним чином відповідною радою адвокатів регіону, або уповноваженим співробітником НААУ,РАУ.
- Документ щодо страхування відповідальності адвоката, який оформлений відповідним чином із страховою компанією Німеччини відповідно до § 51 Федерального Положення «Про адвокатуру».
- Документ про фактичну наявність адвокатського бюро або контори, мова йде про наявність фактичного робочого місця в Німеччині відповідно до § 27-29 Федерального Положення «Про адвокатуру» є обов’язковою (необхідно для прийняття кореспонденції і для визначення безпосередньої адреси адвоката).
- Документ, підтверджуючий відсутність у адвоката боргових зобов’язань. Таким документом може слугувати власноруч написана заява, яка буде гарантією відсутності боргових зобов’язань. Приклад заяви можна переглянути нижче.
- Довідка про несудимість.Отримується на загальних підставах в Україні.
- Свідоцтво про народження та паспорт (персональні документи). Надається в копіях. Якщо є в наявності – надається диплом про присвоєння академічного ступеня.
- Адвокат повинен сплатити внесок. Необхідно сплатити щорічний внесок до обраної колегії (відповідно до внутрішніх правил сплати внеску) та внесок у розмірі за обробку даних. Кожна рада адвокатів встановлює свій розмір внесу, який різниться по всій території Німеччини (приблизно 300 Євро).
1. N.B. Всі документи подаються в перекладі на німецьку мову, справжність якого засвідчується нотаріально з відповідним проставленням апостилю у відповідності до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька конвенція).
2. N.B. Адвокат іноземної держави має право практикувати на території Німеччини виключно з питань права України та міжнародного права. Такий адвокат не має права надавати правову допомогу Клієнтам на території Німеччини з питань німецького права.
3. N.B. Адвокат з України, який внесений в реєстр адвокатів Німеччини зобов’язаний називатись Advokat aus Ukraine і не має права називатись Rechtsanwalt.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.