НААУ досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині | НААУ

НААУ досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині

Різне
18:04 Ср 11.02.15 10448 Переглядів
Версія для друку

В результаті проведених переговорів, опираючись на положення національних законодавств та керуючись основним принципом міжнародного права – принципом взаємності, Національна асоціація адвокатів України досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині.

Нижче наводимо інформацію, яку буде корисно знати українським адвокатам претендентам на включення в німецький реєстр адвокатів.

Відповідно до § 206 Федерального Положення «Про адвокатуру» (зі змістом даного положення можна ознайомитись нижче) громадянин держави-члена Світової організації торгівлі, який здійснює свою професійну діяльність, яка за освітою та повноваженнями відповідає професії адвоката згідно цього Федерального Положення, має право із використанням найменування професії держави походження для реалізації права у відповідних галузях права держави походження та міжнародного права відкривати на території Німеччини філію, якщо його за заявою буде прийнято до палати адвокатів, яка є відповідальною за територію, на якій відкривається філія.

Спочатку адвокат повинен обрати необхідну регіональну колегію(раду) адвокатів Німеччини, до реєстру якої він планує бути включений. З переліком регіональних рад адвокатів можна ознайомитися на офіційному сайті Федеральної палати адвокатів Німеччини за посиланням.

Обравши необхідну раду, адвокат повинен подати до ради заяву та відповідні документи. Перелік документів, які необхідні для подання та вступу до реєстру адвокатів Німеччини визначено § 207  Федерального Положення «Про адвокатуру». З урахуванням особливостей українського права адвокат з України подає такі документи:

  1. Заява про намір бути включеним в реєстр та заповнений формуляр.Заява пишеться німецькою мовою у довільній формі. Формуляр, який додається повинен бути заповнений німецькою мовою та підписаний, до формуляру додається автобіографія (з вклеєною фотокарткою) і опитувальна анкета (заповнюється німецькою та додається до листа), згода на обробку даних. Приклад формуляру можна переглянути нижче.
  2. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю(видане у відповідності до законодавства України).
  3. Витяг з реєстру адвокатів України, завірений відповідним чином відповідною радою адвокатів регіону, або уповноваженим співробітником НААУ,РАУ.
  4. Документ щодо страхування відповідальності адвоката, який оформлений відповідним чином із страховою компанією Німеччини відповідно до § 51 Федерального Положення «Про адвокатуру».
  5. Документ про фактичну наявність адвокатського бюро або контори, мова йде про наявність фактичного робочого місця в Німеччині відповідно до § 27-29 Федерального Положення «Про адвокатуру» є обов’язковою (необхідно для прийняття кореспонденції і для визначення безпосередньої адреси адвоката).
  6. Документ, підтверджуючий відсутність у адвоката боргових зобов’язань. Таким документом може слугувати власноруч написана заява, яка буде гарантією відсутності боргових зобов’язань. Приклад заяви можна переглянути нижче.
  7. Довідка про несудимість.Отримується на загальних підставах в Україні.
  8. Свідоцтво про народження та паспорт (персональні документи). Надається в копіях. Якщо є в наявності – надається диплом про присвоєння академічного ступеня.
  9. Адвокат повинен сплатити внесок. Необхідно сплатити щорічний внесок до обраної колегії (відповідно до внутрішніх правил сплати внеску) та внесок у розмірі за обробку даних. Кожна рада адвокатів встановлює свій розмір внесу, який різниться по всій території Німеччини (приблизно 300 Євро).

1. N.B. Всі документи подаються в перекладі на німецьку мову, справжність якого засвідчується нотаріально з відповідним проставленням апостилю у відповідності до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька конвенція).

2. N.B. Адвокат іноземної держави має право практикувати на території Німеччини виключно з питань права України та міжнародного права. Такий адвокат не має права надавати правову допомогу Клієнтам на території Німеччини з питань німецького права.

3. N.B. Адвокат з України, який внесений в реєстр адвокатів Німеччини зобов’язаний називатись Advokat aus Ukraine і не має права називатись Rechtsanwalt.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3770

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3804

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4141

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5515

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9522

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6873

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7073

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл