8 листопада відбудеться науково-практична дискусія на тему: «Законопроект №9055. За та проти»
8 листопада 2018 року об 11:00 Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ проведе науково-практичну дискусію на тему: «Законопроект №9055. За та проти».
Метою дискусії є обговорення нової редакції Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», внесеного на розгляд Верховної Ради України Президентом України 06.09.2018 р. Так, вказаний законопроект викликав широкий резонанс у адвокатській спільноті та досить неоднозначну реакцію. Зокрема, його окремі положення викликали хвилю обурення серед відомих представників адвокатської професії. А тому виникає необхідність у обговоренні цієї законодавчої ініціативи та наданні можливості висловити свою обґрунтовану позицію як прихильникам законопроекту №9055 так і його противникам.
Обговорення відбудеться виключно в форматі наукової дискусії за правилами, що додаються.
За підсумками дискусії свою думку щодо переконливості позицій сторін висловлять науковці, які запрошуються у якості рефері цього заходу.
Захід відбудеться у прес-центрі АІ "ЛігаБізнес" за адресою: вул. Парково-Сирецька, 23
Правила проведення дискусії
1. Ініціатива щодо проведення дискусії надходить до Комітету з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у формі обґрунтованої позиції її ініціатора. До неї додається список щодо її учасників та експертів.
2. Комітет через засоби масової інформації, та/або соціальні мережі запрошує для дискусії запропонованих ініціаторами осіб, про що їх повідомляє.
3. Кожен з учасників дискусії (надалі Спікер) має право на командну підтримку. Членами команди Спікера можуть бути не більше, ніж три особи.
4. До дискусії запрошуються державні, громадські діячі, представники професії адвокат, які заслужили повагу та довіру, та які працювали у адвокатурі не менше ніж 30 років. Таким особам надається статус Рефері. До участі також можуть бути запрошені експерти.
5. Публічна дискусія розпочинається із проголошення теми дискусії та її учасників Ведучим.
6. Спікеру для викладення своєї позиції надається час не більше ніж 10 хвилин.
7. Спікеру можуть ставити питання у такій послідовності: спочатку протилежний Спікер, члени його команди, експерти та Рефері. Питання ставляться суто по темі дискусії.
8. Команді Спікера за наслідками поставлених питань та відповідей на них діється право виступу не більше ніж 5 хвилин кожному.
9. Спікер з протилежного боку діє за правилами п. 7 та 8.
10. Ведучий дискусії слідкує за дотримання її учасниками Правил дискусії, та має право щодо дискваліфікації її учасників, та може, у випадку порушення цих Правил, позбавити права голосу.
11. Запрошені експерти можуть висловити свою точку зору на позицію Спікера та його команди.
12. Право на підведення підсумків дискусії та оголошення про її переможців надається Рефері.
13. За наслідками проведеної дискусії публічно публікуються дані про її переможця. Останній може отримати нагороду за кращий ораторський виступ, та вміння переконувати.
Популярні новини
Законодавство
Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…
Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.
За кордоном
Українцям у Франції підготували Сімейний порадник
Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.
Дискусія
Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав…
В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов'язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, - віком від 25 до 45 років.
Гарантії діяльності
Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…
За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.
Видання
Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України…
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
За кордоном
Чеське сімейне право для українців: що варто знати
Основною відмінністю правового підходу до розгляду сімейних справ у Чеській Республіці є комплексне вирішення питань, що виникають під час шлюборозлучних процесів. Перед ухваленням рішення про розірвання шлюбу суд визначає порядок опіки та участі батьків у вихованні спільної дитини, поділу майна колишнього з подружжя, аліментних зобов’язань.
Регіони
Як адвокати творили історію української державності – семінар у…
Історичний шлях української адвокатури через біографії її видатних представників дослідили вчені-історики у Львові під час наукового семінару «Адвокатура України в іменах і фактах».
Гарантії діяльності
На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення
В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.