Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Розпочалася конференція “АДВОКАТУРА ЯК ІНСТИТУТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ І ГАРАНТІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ”

Розпочалася конференція “АДВОКАТУРА ЯК ІНСТИТУТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ І ГАРАНТІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ”

Адвокатура 11:36 Чт 30.08.18 1255 Переглядів Версія для друку
Національна асоціація адвокатів України проводить конференцію “Адвокатура як інститут збереження демократії і гарантія прав людини в Україні”.

Захід відбувається за участю Стефано Сенсі — повноважного представника управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини, який перебуває з візитом в Україні.

У конференції беруть участь також представники ОБСЄ, моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, судді Верховного суду Сергій Жуков та Станіслав Голубицький, заступник Генерального прокурора-керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, адвокати, керівники органів адвокатського самоврядування.

Відкриваючи дискусію, Голова НААУ Лідія Ізовітова наголосила на головній меті конференції — привернути увагу міжнародної спільноти до порушення прав адвокатів в Україні.

Сьогодні іде наступ на той фундаментальний принцип, який кожному громадянину дає право отримувати правову допомогу; і наступ на те, щоб не кожен адвокат міг здійснювати свою професійну діяльність. Адвокатура в демократичному суспільстві є важливим правозахисним інститутом, від міцності якого залежить рівень захихищеності прав людини”, - сказала Лідія Ізовітова. Вона наголосила на тому, що всі факти порушень прав адвокатів зафіксовані та систематизовані у новому звіті НААУ, який разом з необхідними документами буде переданий міжнародним партнерам.

Стефано Сенсі у вітальному слові пояснив, як працює механізм спецдоповідачів Ради ООН з прав людини через візити до окремих країн, складання звітів та розгляд індивідуальних випадків порушень. Стефано Сенсі повідомив, що у жовтні цього року ї буде підготовлений звіт спеціального доповідача з питань незалежності суддів і адвокатів, який зокрема буде включати проблеми асоціацій адвокатів у різних країнах світу.

За словами Єви Шмідт, у наступному звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні у вересні цього року буде міститися і огляд тієї проблематики, які присвячена конференція. Моніторингова місія ООН також направляє інформацію до експертів спеціальних процедур ООН, і НААУ для місії в Україні є важливим партнером в оцінкі дотримання прав адвокатів.

Назар Холодницький сказав, що відносини адвокатів та правоохоронців мають відбуватися в рамках законодавства і цим цивілізованим відносинам має сприяти такий захід, який сьогодні проводить НААУ.

Суддя Верховного суду Сергій Жуков наголосив на тому, що посилення незалежності адвокатури необхідно для розвитку демократії і правової допомоги в Україні.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк наголосив на тому, що тиск і перешкоджання адвокатській діяльності відбувається і щодо адвокатів, які взяли на себе обов”язок держави надавати кожному гарантовану правову допомогу. Викликом для системи БПД стало і недофінансування з бюджету на 60%, яке вирішилося лише в останні місяці.

До програми конференції включено дві основні панелі — порушення прав адвокатів та інструменти ООН для захисту професійних прав.

Програма конференції

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування