17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності | НААУ

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності

Різне
17:06 Ср 18.07.18 9275 Переглядів
Версія для друку

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

В ході засідання було обговорено питання відносно розповсюджених народним депутатом України І.Мосійчуком у соціальних мережах публікацій, що можуть містити заклики до силового втручання та зриву планової роботи органів адвокатського самоврядування міста Києва. За результатами обговорення було ініційовано направлення звернень до правоохоронних органів з метою забезпечення громадського порядку при реалізації органом адвокатського самоврядування своїх законних повноважень, зокрема, розгляд дисциплінарних проваджень.

Комітетом було розглянуто звернення адвоката Анни Бабич щодо порушення гарантій адвокатської діяльності, а саме заборони будь-якого втручання, перешкоджання здійсненню професійної діяльності та проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду. Адвокатом Є.Солодко було ініційовано звернення до Директора Національного антикорупційного бюро України із проханням провести перевірку та притягнути винних службових осіб Національного антикорупційного бюро України до відповідальності встановленої законом.

Розглядалося і чергове істотне порушення ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за зверненням Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" стосовно системного незаконного обмеження істотних прав людини – адвоката Богатиря В.В., внаслідок недотримання державних гарантій, визначених Законом та пов’язаних з фактичним нездійсненням у передбаченому КПК України порядку підозри адвокату, як спеціальному суб'єкту. Акцентувалась увага на недостатній компетентності окремих працівників органів досудового розслідування щодо презумпції правомірності правочину, зокрема, угоди із адвокатом та неправомірних вимог правоохоронців про надання додаткових підтверджуючих документів дійсності такої угоди, що протирічить змісту норм матеріального норм права. Відповідні документи, за наслідками розгляду звернення Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" в інтересах адвоката Богатиря В.В., будуть включені до Звіту про порушення прав адвокатів в Україні, що будуть надіслані Міжнародній комісії юристів (ICJ) та Раді адвокатських і правничих товариств Європи (ССВЕ).

Питання систематичного ігнорування професійних прав адвокатів та виробництва проектів відповідних документів вирішено доручити членам Комітету Є.Мірошникову та К.Четвертаку.

Комітетом обговорено та вирішено питання щодо реагування на систематичні заяви про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності адвоката О.Шадріна. Підготовку проектів відповідних звернень доручено члену Комітету С.Чернушичу.

Заслухавши аудіозапис виступу адвоката Д.Бугая, Комітет критично оцінив його публічні висловлювання перед міжнародними експертами та представниками органів правосуддя, в якому містяться критичні твердження з ролі професійної організації у захисті прав адвокатів. Було акцентовано увагу, що Д.Бугай ніколи не був членом будь-якого органу адвокатського самоврядування та не уповноважувався ними на представництво позиції та інтересів адвокатури України. Власне, сам Д.Бугай, отримував захист і підтримку від професійної організації адвокатів, коли переслідувався правоохоронними органами. На противагу, такої підтримки своїм колегам не надавав, діяльністю профільного Комітету НААУ з захисту прав адвокатів не цікавиться, відомості статистичного або динамічного характеру не отримував, у публічних заходах Комітету участі не приймав. Отже, його виступи Комітет розцінює як демагогію, з метою створення персонального іміджу сумнівного змісту.

Разом з цим, Комітет є відкритим для співпраці і запрошує стати членом Комітету всіх, хто вважає себе експертом у цій галузі і готовий, не шкодуючи сил і часу, займатися відстоюванням порушених професійних прав і гарантій.

Інформація з усіх розглянутих питань передана Голові НААУ для скерування відповідних звернень у межах компетенції.

Наступне планове засідання Комітету призначено на 10 серпня 2018 року о 15-00.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3687

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3722

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4059

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5433

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9429

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6791

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5746

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл