Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності

Адвокатура 17:06 Ср 18.07.18 8892 Переглядів Версія для друку

17 липня 2018 року відбулося екстренне засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

В ході засідання було обговорено питання відносно розповсюджених народним депутатом України І.Мосійчуком у соціальних мережах публікацій, що можуть містити заклики до силового втручання та зриву планової роботи органів адвокатського самоврядування міста Києва. За результатами обговорення було ініційовано направлення звернень до правоохоронних органів з метою забезпечення громадського порядку при реалізації органом адвокатського самоврядування своїх законних повноважень, зокрема, розгляд дисциплінарних проваджень.

Комітетом було розглянуто звернення адвоката Анни Бабич щодо порушення гарантій адвокатської діяльності, а саме заборони будь-якого втручання, перешкоджання здійсненню професійної діяльності та проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду. Адвокатом Є.Солодко було ініційовано звернення до Директора Національного антикорупційного бюро України із проханням провести перевірку та притягнути винних службових осіб Національного антикорупційного бюро України до відповідальності встановленої законом.

Розглядалося і чергове істотне порушення ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за зверненням Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" стосовно системного незаконного обмеження істотних прав людини – адвоката Богатиря В.В., внаслідок недотримання державних гарантій, визначених Законом та пов’язаних з фактичним нездійсненням у передбаченому КПК України порядку підозри адвокату, як спеціальному суб'єкту. Акцентувалась увага на недостатній компетентності окремих працівників органів досудового розслідування щодо презумпції правомірності правочину, зокрема, угоди із адвокатом та неправомірних вимог правоохоронців про надання додаткових підтверджуючих документів дійсності такої угоди, що протирічить змісту норм матеріального норм права. Відповідні документи, за наслідками розгляду звернення Адвокатського об'єднання "Богатир та партнери" в інтересах адвоката Богатиря В.В., будуть включені до Звіту про порушення прав адвокатів в Україні, що будуть надіслані Міжнародній комісії юристів (ICJ) та Раді адвокатських і правничих товариств Європи (ССВЕ).

Питання систематичного ігнорування професійних прав адвокатів та виробництва проектів відповідних документів вирішено доручити членам Комітету Є.Мірошникову та К.Четвертаку.

Комітетом обговорено та вирішено питання щодо реагування на систематичні заяви про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності адвоката О.Шадріна. Підготовку проектів відповідних звернень доручено члену Комітету С.Чернушичу.

Заслухавши аудіозапис виступу адвоката Д.Бугая, Комітет критично оцінив його публічні висловлювання перед міжнародними експертами та представниками органів правосуддя, в якому містяться критичні твердження з ролі професійної організації у захисті прав адвокатів. Було акцентовано увагу, що Д.Бугай ніколи не був членом будь-якого органу адвокатського самоврядування та не уповноважувався ними на представництво позиції та інтересів адвокатури України. Власне, сам Д.Бугай, отримував захист і підтримку від професійної організації адвокатів, коли переслідувався правоохоронними органами. На противагу, такої підтримки своїм колегам не надавав, діяльністю профільного Комітету НААУ з захисту прав адвокатів не цікавиться, відомості статистичного або динамічного характеру не отримував, у публічних заходах Комітету участі не приймав. Отже, його виступи Комітет розцінює як демагогію, з метою створення персонального іміджу сумнівного змісту.

Разом з цим, Комітет є відкритим для співпраці і запрошує стати членом Комітету всіх, хто вважає себе експертом у цій галузі і готовий, не шкодуючи сил і часу, займатися відстоюванням порушених професійних прав і гарантій.

Інформація з усіх розглянутих питань передана Голові НААУ для скерування відповідних звернень у межах компетенції.

Наступне планове засідання Комітету призначено на 10 серпня 2018 року о 15-00.

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування