Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Відкрито Кабінет історії адвокатури Івано-Франківщини

Відкрито Кабінет історії адвокатури Івано-Франківщини

Адвокатура 12:12 Пт 06.07.18 789 Переглядів Версія для друку

27 червня 2018 р. відбулося на базі Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося відкриття кабінету-музею історії адвокатури Івано-Франківщини.

Відкрили кабінет-музей проректор Вищої школи адвокатури керівник Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірина Василик, голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова та директор юридичного інституту Валентина Васильєва.

Ірина Василик презентувала навчальні стенди, які підготував Центр і Рада адвокатів Івано-Франківської області для кабінету, розповіла про основні віхи та напрямки досліджень історії адвокатури Івано-Франківщини, а також подарувала для бібліотеки інституту видання НААУ з історії адвокатури. У вступному слові доповідач зазначила, що Кабінет історії адвокатури Івано-Франківщини –це фактично кабінет-музей історії адвокатури Прикарпаття обласного значення, а також площадка для спілкування адвокатури та освітян і студентства, обміну досвідом і наставництва.

Голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова наголосила, що це вже третій проект НААУ, РАІФО та профільних навчальних закладів, успішно реалізований в Івано-Франківській області. Так на Івано-Франківщині вже відкрито навчальну аудиторію імені адвоката Миколи Лагодинського на юридичному факультеті Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету, м. Надвірна та навчальну аудиторію імені адвоката Андрія Чайковського у Коломийському економіко-правовому коледжі Київського національного торговельно-економічного університету,

Крім того, між НААУ, Юридичним інститутом та Радою адвокатів Івано-Франківської області було підписано тристоронній меморандум про співробітництво.

Також з історії адвокатури Івано-Франківщини було проведено всеукраїнський круглий стіл, в якому взяли участь адвокати, викладачі та студенти юридичного й історичного факультетів Прикарпатського університету, краєзнавці Прикарпаття, представники Львівського національного університету ім. І. Франка. Учасниками дискусії виступили адвокати, викладачі, науковці, архівісти, музеєзнавці, аспіранти та студенти.

Доповіді учасників стосувалися початків адвокатської діяльності на Прикарпатті; особливості функціонування адвокатури у Східній Галичині в період Австро-Угорській імперії; аналізу діяльності адвокатів Станиславівщини в добу Першої світової війни та Української революції 1914 – 1923 рр.; професійної та громадсько-політичної діяльність адвокатів краю у міжвоєнний період, а також діяльності провідних адвокати Івано-Франківщини та їх внесок у національне відродження та державне будівництво.

Учасники круглого столу прийняли ухвалу, де зазначили про необхідність видання окремої книги з історії адвокатури Івано-Франківщини, розпочати організаційний процес щодо присвоєння Кийданецькій загальноосвітній школі імені адвоката Михайла Дорундяка, заснувати під егідою НААУ окрему серію репринтних видань.

 

Автор: Анастасія РИДАННИХ

 

 

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування