"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відкрито Кабінет історії адвокатури Івано-Франківщини



27 червня 2018 р. відбулося на базі Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося відкриття кабінету-музею історії адвокатури Івано-Франківщини.
Відкрили кабінет-музей проректор Вищої школи адвокатури керівник Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірина Василик, голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова та директор юридичного інституту Валентина Васильєва.
Ірина Василик презентувала навчальні стенди, які підготував Центр і Рада адвокатів Івано-Франківської області для кабінету, розповіла про основні віхи та напрямки досліджень історії адвокатури Івано-Франківщини, а також подарувала для бібліотеки інституту видання НААУ з історії адвокатури. У вступному слові доповідач зазначила, що Кабінет історії адвокатури Івано-Франківщини –це фактично кабінет-музей історії адвокатури Прикарпаття обласного значення, а також площадка для спілкування адвокатури та освітян і студентства, обміну досвідом і наставництва.
Голова Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова наголосила, що це вже третій проект НААУ, РАІФО та профільних навчальних закладів, успішно реалізований в Івано-Франківській області. Так на Івано-Франківщині вже відкрито навчальну аудиторію імені адвоката Миколи Лагодинського на юридичному факультеті Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету, м. Надвірна та навчальну аудиторію імені адвоката Андрія Чайковського у Коломийському економіко-правовому коледжі Київського національного торговельно-економічного університету,
Крім того, між НААУ, Юридичним інститутом та Радою адвокатів Івано-Франківської області було підписано тристоронній меморандум про співробітництво.
Також з історії адвокатури Івано-Франківщини було проведено всеукраїнський круглий стіл, в якому взяли участь адвокати, викладачі та студенти юридичного й історичного факультетів Прикарпатського університету, краєзнавці Прикарпаття, представники Львівського національного університету ім. І. Франка. Учасниками дискусії виступили адвокати, викладачі, науковці, архівісти, музеєзнавці, аспіранти та студенти.
Доповіді учасників стосувалися початків адвокатської діяльності на Прикарпатті; особливості функціонування адвокатури у Східній Галичині в період Австро-Угорській імперії; аналізу діяльності адвокатів Станиславівщини в добу Першої світової війни та Української революції 1914 – 1923 рр.; професійної та громадсько-політичної діяльність адвокатів краю у міжвоєнний період, а також діяльності провідних адвокати Івано-Франківщини та їх внесок у національне відродження та державне будівництво.
Учасники круглого столу прийняли ухвалу, де зазначили про необхідність видання окремої книги з історії адвокатури Івано-Франківщини, розпочати організаційний процес щодо присвоєння Кийданецькій загальноосвітній школі імені адвоката Михайла Дорундяка, заснувати під егідою НААУ окрему серію репринтних видань.
Автор: Анастасія РИДАННИХ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?