НААУ звернулася до Федеральної палати адвокатів РФ щодо належного захисту адвоката Кіяшка
25 червня 2018 року до голови НААУ звернувся адвокат Ігор Кіяшко, який перебуває під арештом у Російській Федерації за звинуваченнями у вчиненні кримінального злочину.
11 квітня 2018 року українського адвоката було звинувачено у вчиненні шпіонажу на користь України, 10 квітня — затримано працівниками ФСБ. Сам Ігор Кіяшко усі звинувачення проти себе категорично заперечує.
19 червня 2018 року для здійснення захисту Ігор Кияшко уклав договір про правову допомогу з адвокатом Євгеном Губіним. Проте, слідчі УФСБ по Нижегородській області не допускають адвоката до здійснення захисту, а слідчі дії з громадянином України проводили у присутності адвоката за призначенням, від послуг якого Кіяшко відмовився.
До голови представництва НААУ в Росії Іллі Новікова звернувся адвокат Євген Губін, який повідомив про те, що до цього часу не може отримати доступу до документів у цій справі і встановити контакти із слідчим. На думку Губіна, заступник начальника слідчого відділу УФСБ умисно вчиняє всі дії для того, щоб не допустити адвоката до здійснення захисту громадянина України у цій справі.
НААУ як єдина професійна організація адвокатів України докладатиме всіх зусиль для забезпечення дотримання прав та гарантій українського адвоката у рамках кримінального провадження у Росії та його захисту від несправедливих звинувачень. Для цього наразі Голова НААУ Лідія Ізовітова направила до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації звернення з приводу необхідності усунути порушення прав захисника Губіна та забезпечити здійснення ним адвокатської діяльності без перешкод з боку правоохоронних органів.
Популярні новини
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Війна
Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…
Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.
Дискусія
Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…
Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.