Звіт про потреби НААУ пропонує відступ від європейських стандартів | НААУ

Звіт про потреби НААУ пропонує відступ від європейських стандартів

Різне
15:12 Чт 14.12.17 1965 Переглядів
Версія для друку

Звіт про потреби НААУ, підготовлений міжнародними експертами в рамках проекту “Консолідація реформи в сфері юстиції” Ради Європи, пропонує відступ від європейських стандартів.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час презентації звіту за участю голови офісу Ради Європи в Україні, представників міжнародних організацій та органів влади.

Вона наголосила на тому, що чинний закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” 2012 року повністю реалізовує висновок ПАРЄ від 26 вересня 1995 року та висновок Венеціанської комісії від жовтня 2011 року. Відповідно до цих міжнародних документів, в Україні мала бути створена єдина професійна організація адвокатури з обов”язковим членством.

Є висновок ПАРЄ щодо заявки України на вступ до Ради Європи від 26 вересня 1995 року. Цим документом Україну зобов”язували створити єдину асоціацію адвокатів. Цей висновок хіба скасований? Чи він до цього часу діє? Якщо він діє, то хто дозволив скасовувати положення про єдину асоціацію? Другий документ — спільний висновок Венеціанської комісії від 18 жовтня 2011 року та Директорату правосуддя і захисту людської гідності Генерального Директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи. Саме ці рекомендації були основними, щоб було прийнято чинний закон. Цей висновок сказав, що має бути не лише єдина асоціація адвокатів України. Вона має бути заснована на єдиному членстві, і це відповідає європейським стандартам”, - нагадала Голова НААУ.

Якщо чинний закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” став євроінтеграційним, то у мене риторичне запитання: ми що, покидаємо Європу? Ми інтегрувалися, а потім нам це не потрібно? Чи це не потрібно тим, хто зробив цей висновок? Чи це не потрібно авторам законопроекту про зміни до профільного закону?”, - риторично запитала Лідія Ізовітова.

Вона нагадала, що висновок Венеціанської комісії грунтувався на рекомендаціях Ритіса Йокубаускаса, який зараз є співавтором звіту, а тоді був експертом згаданого Директорату Раду Європи.

Запропоновані у звіті про потреби НААУ зміни повертають адвокатуру назад до радянських часів, коли існували обласні колегії адвокатів. В проекті закону відстоюється аналогічна модель, яка складається з регіональних палат адвокатів та передбачає регіональне членство в них.

Наразі пропозиція подвійного членства і знищення єдиної асоціації адвокатів України через певні механізми говорить про те, що ми маємо зробити кілька кроків назад”, - сказала Лідія Ізовітова.

Голова НААУ наголосила на тому, що складений експертами звіт не містить аналізу потреб НААУ. Для цього не використовувалися жодні нормативно-правові документи — ані чинний закон, ані акти НААУ, ані міжнародні норми.

Сумніви викликає спосіб отримання інформації про стан адвокатури.

У нас не запитували жодних документів. Жодних. Не аналізували жодних документів. Про діяльність адвокатської спільноти не досліджувалися жодні питання. Проте, звіт містить посилання на певних зацікавлених осіб. Нам цікаво знати хто вони, бо в звіті про це немає ні слова”, - сказала Лідія Ізовітова.

Вона також зауважила, що доручення експертам на проведення такого дослідження не викладено у жодному офіційному документі, де було б зазначено їхній мандат, завдання та цілі дослідження.

11 грудня до офісу Ради Європи від Національної асоціації адвокатів було направлено критичні постатейні коментарі до звіту. Втім, в остаточній версії, яка надана для презентації, зауваження не враховані, а руйнівні рекомендації збережено.

Відтак, звіт не може бути прийнятий в такому вигляді. За своїми основними положенням він є інструментом лобіювання проекту змін до профільного закону, проти якого виступає адвокатура.

Замість потреб НААУ звіт аналіує майбутній проект закону про адвокатуру, якого немає в парламенті, який кулуарно розповсюджується. До НААУ як документ він направлений не був. Питання, чи можна реформувати адвокатуру як професійний інститут, без неї. Це відповідає європейським стандартам чи це не відповідає? Нас реформувати без НААУ не можна”, - наголосила Лідія Ізовітова.

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 625

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 937

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2200

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2306

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2117

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3131

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3469

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл