Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Зміни до профільного закону загрожують розпадом національного інституту адвокатури

Зміни до профільного закону загрожують розпадом національного інституту адвокатури

Законодавство 15:25 Ср 22.11.17 2061 Переглядів Версія для друку

Реформа адвокатури в поточній версії руйнує адвокатуру як національний конституційний інститут.

Про це пише секретар Ради адвокатів України Павло Гречківський у статті “Розмивай і владарюй”, опублікованій у виданні “Закон і бізнес”.

Переформатований розділу чинного закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність” описує абсолютно неробочу модель самоврядування, “закладений законопроектом розпад адвокатури як єдиного національного конституційного незалежного інституту”.

“Жодного єдиного голосу професії, жодного єдиного представництва інтересів адвокатури, жодного реального самоврядування”, - констатує Павло Гречківський.

Зокрема, знищення системи органів адвокатського самоврядування відбуватиметься за 3 напрямами, які призведуть до управлінського паралічу, дефіциту фінансового ресурсу та втрати єдності професіональної спільноти.

Проект відкриває можливість «клонування» об’єднань для представництва інтересів адвокатури. Розмноживши такі структури, адвокатура позбудеться єдиного голосу не лише всередині країни, а й на міжнародному рівні. Віддалено версія проекту пропонує німецький варіант самоврядування. Проте ігнорується ключова відмінність між ФРН як федерацією та Україною як унітарною державою. При сліпому копіюванні неминуче виникнуть спотворення, але ті, хто наполягає на псевдонімецькому варіанті, саме цього й домагаються. Національні органи адвокатури позбавляються авторитету та значної частини повноважень, а регіональні палати перетворюються на феодальні уділи. Тобто 27 адвокатур замість однієї”, - пише секретар РАУ.

Повний текст статті можна переглянути за посиланням

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування