"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет захисту прав адвокатів започатковує серію дебатів “Захисти захисника”

Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ започатковує масштабний проект – «Захисти захисника». З цією метою створюється дискусійний майданчик для обговорення широкого спектру проблематики захисту професійних прав та гарантій адвокатської діяльності.
Дискусійний майданчик дозволить усім, хто має різні точки зору на захист прав та гарантій адвокатської діяльності, довести свою позицію у чесній дискусії, та отримати у ній заслужену перемогу.
“Проект ставить на меті відродження традицій ораторського мистецтва, дотримання високого інтелектуального рівня дискусії з актуальних проблемних питань у адвокатурі України та суспільстві у цілому. Такий характер обговорення професійної проблематики сприятиме зростанню довіри до інституту адвокатури, підняття її престижу, та суспільного значення”, - вважає голова Комітету Ганна Боряк.
Комітет одразу запропонував регламентувати дебати правилами як у виборі тематики, формату, кола учасників тощо.
Правила проведення дискусії
Ініціатива щодо проведення дискусії надходить до Комітету з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у формі обґрунтованої позиції її ініціатора. До неї додається список щодо її учасників та експертів.
Комітет через засоби масової інформації, та/або соціальні мережі запрошує для дискусії запропонованих ініціаторами осіб, про що їх повідомляє.
Кожен з учасників дискусії (надалі Спікер) має право на командну підтримку. Членами команди Спікера можуть бути не більше, ніж три особи.
До дискусії запрошують авторитетні державні, або громадські діячі, та/або представники професії адвокат, які заслужили повагу та довіру, та які працювали у адвокатурі не менше ніж 30 років. Таким особам надається статус Рефері. До участі також можуть бути запрошені експерти.
Публічна дискусія розпочинається із проголошення теми дискусії та її учасників Ведучим.
Спікеру для викладення своєї позиції надається час не більше ніж 10 хвилин.
Спікеру можуть ставити питання у такій послідовності: спочатку протилежний Спікер, члени його команди, експерти та Рефері. Питання ставляться суто по темі дискусії.
Команді Спікера за наслідками поставлених питань та відповідей на них діється право виступу не більше ніж 5 хвилин кожному.
Спікер з протилежного боку діє за правилами п. 7 та 8.
Ведучий дискусії слідкує за дотримання її учасниками Правил дискусії, та має право щодо дискваліфікації її учасників, та може, у випадку порушення цих Правил, позбавити права голосу.
Запрошені експерти можуть висловити свою точку зору на позицію Спікера та його команди.
Право на підведення підсумків дискусії та оголошення про її переможців надається Рефері.
За наслідками проведеної дискусії публічно публікуються дані про її переможця. Останній може отримати нагороду за кращий ораторський виступ, та вміння переконувати.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.