Комітет захисту прав адвокатів започатковує серію дебатів “Захисти захисника”

Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ започатковує масштабний проект – «Захисти захисника». З цією метою створюється дискусійний майданчик для обговорення широкого спектру проблематики захисту професійних прав та гарантій адвокатської діяльності.
Дискусійний майданчик дозволить усім, хто має різні точки зору на захист прав та гарантій адвокатської діяльності, довести свою позицію у чесній дискусії, та отримати у ній заслужену перемогу.
“Проект ставить на меті відродження традицій ораторського мистецтва, дотримання високого інтелектуального рівня дискусії з актуальних проблемних питань у адвокатурі України та суспільстві у цілому. Такий характер обговорення професійної проблематики сприятиме зростанню довіри до інституту адвокатури, підняття її престижу, та суспільного значення”, - вважає голова Комітету Ганна Боряк.
Комітет одразу запропонував регламентувати дебати правилами як у виборі тематики, формату, кола учасників тощо.
Правила проведення дискусії
Ініціатива щодо проведення дискусії надходить до Комітету з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у формі обґрунтованої позиції її ініціатора. До неї додається список щодо її учасників та експертів.
Комітет через засоби масової інформації, та/або соціальні мережі запрошує для дискусії запропонованих ініціаторами осіб, про що їх повідомляє.
Кожен з учасників дискусії (надалі Спікер) має право на командну підтримку. Членами команди Спікера можуть бути не більше, ніж три особи.
До дискусії запрошують авторитетні державні, або громадські діячі, та/або представники професії адвокат, які заслужили повагу та довіру, та які працювали у адвокатурі не менше ніж 30 років. Таким особам надається статус Рефері. До участі також можуть бути запрошені експерти.
Публічна дискусія розпочинається із проголошення теми дискусії та її учасників Ведучим.
Спікеру для викладення своєї позиції надається час не більше ніж 10 хвилин.
Спікеру можуть ставити питання у такій послідовності: спочатку протилежний Спікер, члени його команди, експерти та Рефері. Питання ставляться суто по темі дискусії.
Команді Спікера за наслідками поставлених питань та відповідей на них діється право виступу не більше ніж 5 хвилин кожному.
Спікер з протилежного боку діє за правилами п. 7 та 8.
Ведучий дискусії слідкує за дотримання її учасниками Правил дискусії, та має право щодо дискваліфікації її учасників, та може, у випадку порушення цих Правил, позбавити права голосу.
Запрошені експерти можуть висловити свою точку зору на позицію Спікера та його команди.
Право на підведення підсумків дискусії та оголошення про її переможців надається Рефері.
За наслідками проведеної дискусії публічно публікуються дані про її переможця. Останній може отримати нагороду за кращий ораторський виступ, та вміння переконувати.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.