"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Одеська юридична академія розвиватимуть спільні академічні та експертні проекти — меморандум



Національна асоціація адвокатів та Національний університет “Одеська юридична академія” уклали Меморандум про співробітництво.
Документ підписали під час урочистої церемонії Голова НААУ Лідія Ізовітова та президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов у Залі вченої Ради Університету.
Меморандум визначає цілі та напрямки співпраці, обмін інформацією і досвідом, здійснення наукової та практичної діяльності у сфері забезпечення верховенства права, розвитку адвокатури, захисту прав і свобод людини та громадянина на основі рівноправності, взаємної вигоди дотримання загальноприйнятих норм і принципів. НААУ та університет проводитимуть спільні заходи, проекти і програми з метою здійснення професійної підготовки фахівців у галузі права.
Експерти НААУ та науковці університету спільно розроблятимуть пропозиції щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, робочих навчальних та державних програм і планів дій, стратегій тощо, проводитимуть спільну дослідницьку та видавничу діяльність.
Меморандум передбачає впровадження в Університеті нормативних дисциплін з історії становлення та розвитку інституту адвокатури, відкриття тематичних кабінетів та аудиторій.
Окрім того, документ передбачає організацію навчальних, виробничих та переддипломних практик на базі рад адвокатів регіонів згідно з графіком навчального процесу та з дотриманням вимог чинного законодавства України.
Сюжет телеканалу "Репортер" про новий формат співпраці НААУ та одного з кращих юридичних університетів, де вже 17 років існує факультет адвокатури, можна переглянути за посиланням
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.