Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ продовжить добиватися змін для роботи адвокатів у пенітенціарних закладах

НААУ продовжить добиватися змін для роботи адвокатів у пенітенціарних закладах

Адвокатура 17:39 Вт 21.02.17 2893 Переглядів Версія для друку

21 лютого 2017 року в приміщенні Секретаріату Національної асоціації адвокатів України відбувся круглий стіл на тему: «Впровадження змін до правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів».

У роботі круглого столу взяли участь представники Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, комісії з ліквідації ДПТС, Національної поліції, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також представники Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності та Комітету захисту прав людини при НААУ.  Метою круглого столу є спільне напрацювання змін у роботі пенітенціарних закладів у відповідності до європейських правових стандартів.

Під час заходу були обговорені спірні питання, які виникають в роботі як захисників, так і представників органів досудового слідства під час відвідувань громадян у пенітенціарних установах. 

З метою підготовки цієї зустрічі Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності було проведено роботу з виявлення найбільш проблемних питань, які мають місце в слідчих ізоляторах по всій території України. 

Широку дискусію викликала необхідність отримання дозволу для адвокатів на проходження до пенітенціарних установ з планшетом і дотримання працівниками СІЗО при огляді пристрою вимог закону про захист адвокатської таємниці.

Як повідомив в.о. начальника відділу організації діяльності слідчих ізоляторів Міністерства юстиції України Сергій Чабанюк, з урахуванням наявних зауважень  та сучасних потреб, підготовлено зміни до правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів.  

Нагадаємо, що представники НААУ спільно з представниками ДПТС України на протязі 2016 року, проводили неодноразові робочі зустрічі з приводу реформування пенітенціарної системи.  Так, у вказаному проекту нової редакції  Правил, пункт 7  викладено у такій редакції:

«Працівникам правоохоронних органів, суду та захисникам дозволяється проносити матеріали та документи необхідні для здійснення повноважень, визначених законодавством з обов`язковим оглядом на КПП СІЗО на наявність заборонених предметів. Такий огляд повинен виключати ознайомлення зі змістом цих документів. У випадках, передбачених КПК України працівникам правоохоронних органів, суду та захисникам дозволяється проносити технічні засоби (без можливості здійснювати дзвінки та виходу в мережу інтернет) для проведення аудіо та відео фіксації процесуальних дій».

Для представників правоохоронних органів дискусійним питанням виявився статус посвідчення адвоката та підтвердження особи захисника.  У відповідності до ст. 50 КПК України, повноваження захисника підтверджуються свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю, ордером, але при цьому адвокатське свідоцтво, так само і посвідчення адвоката не є посвідченнями особи, а тому вказане питання потребує законодавчого врегулювання. З боку представників НААУ було роз’яснено, що адвокатські посвідчення мають єдиний затверджений зразок у відповідності до визначених законом вимог до цього документу. Відтак, документи, видані господарськими товариствами або громадськими об'єднаннями, що мають у своєму складі слово “адвокат” і його похідні, не можуть підтверджувати статус чи особу адвоката. Повна інформація про порядок отримання документів для адвокатів викладена на сайті НААУ.

Також під час круглого столу було обговорено умови перебування громадян в слідчих ізоляторах, які створюють загрози їхньому здоров”ю. У пенітенціарних установах існують реальні ризики зараження хворобами, які передаються повітряно – крапельним або побутовим шляхом, і під ці ризики потрапляють і адвокати системи БПД, що здійснюють захист за призначенням, оскільки вони зазвичай не володіють інформацією  стосовно стану здоров’я клієнта.  Це питання залишається досі відкритим, оскільки пов`язане з забороною розголошення медичної таємниці, але проблему необхідно вирішувати як найшвидше.

Під час обговорення також йшлося про інші невиправдані заборони, наприклад, проносити питну воду чи поліетиленові пакети.

За підсумками обговорення було вирішено здійснити подальший моніторинг роботи СІЗО з метою покращення умов для роботи адвокатів з клієнтами, зокрема, йшлося про плани створити у ізоляторах спеціальні кімнати для адвокатів, з оргтехнікою та юридичною літературою.

Популярні новини

Вестник:№7-8 липень-серпень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування