"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Рішення РАУ про невизнання конференції Київської області підтримав би кожен адвокат-Олексій Кухар

13 вересня Рада адвокатів України ухвалила роз"яснення, відповідно до якого конференція адвокатів Київської області, проведена 10 вересня не мала законного статусу.
Підставою для цього стало те, що для проведення конференції не було затверджено квоту представництва, порядок та регламент проведення Конференції рішенням Ради адвокатів України, як цього вимагає Закон. Доповідачем цього питання був заступник Голови НААУ, РАУ Олексій Кухар.
Іншим рішенням РАУ визнала неправомірною перевірку фінансово-господарської діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Київської області робочою групою, яку створила Конференція адвокатів Київської області ще у березні цього року.
"Також було роз'яснено, що виключне право на здійснення перевірки фінансово-господарської діяльності КДКА має ревізійна комісія адвокатів регіону та ВРКА. Передача їх функцій будь-яким іншим утворенням є неправомірною", - пояснив Олексій Кухар. Він наголосив на тому, що при обговоренні цих питань позиція членів РАУ була єдиною, відтак, і голосування пройшло одноголосно.
У своєму коментарі заступник Голови НААУ, РАУ також наголосив на тому, що голова КДКА Київщини Галина Ковбасінська має беззаперечний авторитет і повагу серед адвокатів, а атака на неї має корисні мотиви."Голова КДКА Київської області - Ковбасінська Галина Василівна з 1978 року – в адвокатурі в Київській області, тривалий час працювала завідуючою Першою обласною юридичною консультацією Київської області. З 1987 р. голова Президії колегії, у 1993 р. очолила Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області, стояла біля витоків створення Першого Союзу адвокатів України. Заслужений юрист України, удостоєна ордена Княгині Ольги III ступеня, медалі Союзу адвокатів України "За заслуги в розвитку адвокатури України", Видатний адвокат України. Здавалося би, для кожного адвоката мало б бути за честь працювати разом з Легендою української адвокатури. Дійсно, Галина Василівна була оточена пошаною, дружнім відношенням коли очолювала органи адвокатського самоврядування, в ті складні часи, коли вони страждали від безгрошів'я
Але які «церемонії» можуть бути, коли бюджет органів адвокатського самоврядування області став обчислюватися мільйонами, та ще й 400 чоловік в черзі на здавання іспитів, а сума за стажування – 23 тис. грн з чоловіка!", - іронізує Олексій Кухар.
Нагадуючи про події, які передували рішенню РАУ, він вказав на створення робочої групи Конференцією адвокатів Київської області у березні 2016 року. Він наголошує, що предмет перевірки, як і її формат, був некоректним. Йшлося про питання приватизації приміщення КДКА області в 2006 та в 2010 роках та відповідність орендної плати, яку КДКА платить за це приміщення, та послуг охорони.
"(Для ініціаторів) не важливо, що КДКА зразка 2006 - 2010 років не являлась органом адвокатського самоврядування (створювалась Київською обласною радою народних депутатів, в неї входили, окрім адвокатів, судді, представники управління юстиції, державної адміністрації), і за визначенням не могла будь-що приватизовувати; не важливо, що головою КДК в 2010 році був … нинішній голова Ради адвокатів області Бойко П.А.; не важливо, що кошторис, в т.ч. суму витрат на оренду приміщення КДКА, на охорону, кожен рік затверджувався тою ж таки Конференцією адвокатів області. Вердикт так званої «робоюї групи» наперед передбачуваний: винна, винна, винна" - обурюється заступник Голови НААУ, РАУ.
Власне конференцію адвокатів регіону 10 вересня, Олексій Кухар назвав "дуже специфічною за своїм порядком проведення та допуску делегатів". Саме на цій конференції було затверджено висновок спецперевірки та вирішено достроково відкликати Голову КДКА Галину Ковбасінську.
"Не відреагувати Раді адвокатів України на ці події – означало б не тільки дати спаплюжити людину, яка є живим носієм історії та кращих традицій української адвокатури і достойну найвищої поваги, це означало б змиритися з падінням морально-етичних норм в нашому самоврядуванні «нижче плінтуса» та з беззаконністю",- акцентує Олексій Кухар.
"Думаю, будь-хто із адекватних адвокатів на місці членів РАУ проголосував би за прийняті рішення",- наголосив заступник Голови НААУ, РАУПопулярні новини

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.