"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Верховний Суд України закрив провадження у справі за позовом Ради адвокатів м. Києва до НААУ

06 вересня 2016 року колегією суддів адміністративної палати Верховного Суду України закрито провадженн у справі за позовом Ради адвокатів м. Києва до НААУ.
Судом оголошено резолютивну частину постанови, якою рішення суду першої, апеляційної та касаційної інстанції скасовані, провадження по справі закрито.
Підставою перегляду судового рішення стала обставина неоднакового застосування норм матеріального права касаційною інстанцією щодо положень ст. 17 КАС України (юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ).
Дане рішення є продовженням практики Верховного Суду України (справа № 6-2873цс15 за посиланням)
В зв'язку з тим, що у соціальних мережах з'являється викривлена інтерпретація рішення ВСУ від 06 вересня, необхідно наголосити на тому, що мотивувальна частина рішення не виготовлена. Тому будь-які версії наразі грунтуються на здогадках та припущеннях. Повний текст рішення буде опубліковано на сайті НААУ по його отриманню.
Публічно висловлені заяви окремих адвокатів міста Києва про нібито скасування згаданим рішенням ВСУ всіх рішень Національної асоціації адвокатів України, які були прийняті адміністративними судами не відповідають дійсності.
Відповідно до ст. 157 КАСУ суд зокрема закриває провадження в справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У разі закриття провадження по справі повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Нагадаємо, що у зв’язку із неоднозначним (різним) застосуванням Кодексу адміністративного судочинства та профільного закону судами при розгляді справ про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів адвокатського самоврядування та/або організаційних форм, НААУ звернулася до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення вказаних положень в частині юрисдикції розгляду справ.
Популярні новини

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.