"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проблеми в КДКА м. Києва мають бути вирішені через адвокатське самоврядування

Подолання проблем у роботі Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії має бути вирішено через інструменти адвокатського самоврядування.
Так в інтерв'ю “Юридичній практиці” прокоментував ситуацію з КМ КДКА адвокат, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Юрій Михальский, який 6 серпня був обраний головуючи на конференції адвокатів м. Києва.
“На жаль, Рада адвокатів м. Києва, знаючи про проблему, не ініціювала проведення конференції. Відповідно, РАУ скористалася законним правом вирішити колізію в правовому полі за допомогою скликання конференції. Слід зазначити, що такий прецедент виник вперше після прийняття Закону. Можу припустити, що члени РАУ надали можливість адвокатам Києва через інструмент самоврядування (конференцію адвокатів) самостійно усунути виявлені порушення, не доводячи ситуацію до судових розглядів”,- сказав Юрій Михальський.
Він уточнив, що відповідно до ч. 2 статті 47 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», є три суб'єкти, уповноважених скликати конференцію адвокатів регіону: рада адвокатів регіону, 1/10 від загальної кількості адвокатів регіону або Рада адвокатів України.
6 серпня відкрилася позачергова конференція адвокатів м.Києва. Конференція затвердила доповідь голови мандатної комісії, згідно з якою були підтверджені повноваження 133 делегатів, обраних від десяти районів, а також членів оргкомітету. Конференція продовжить роботу 10 вересня.
“Пропозицію оголосити перерву погоджено з секретарем конференції, адвокатом Зоєю Ярош, і це робилося для того, щоб надати можливість максимальній кількості обраних делегатів в форматі діалогу вирішити питання адвокатського самоврядування на конференції і прийняти рішення голосуванням, а не втягуватися в судові спори”, - сказав Юрій Михальський.
Головуючий на конференції пояснив, що перерва дає достатньо часу для того, щоб делегати конференції уважно вивчили всі матеріали, ще раз прочитали і проаналізували Закон, визначилися зі шляхами виходу з ситуації, що склалася.
Повну версію інтерв'ю можна переглянути за посиланням
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?