Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ публікує документи про порушення у діяльності КМ КДКА

НААУ публікує документи про порушення у діяльності КМ КДКА

Адвокатура 18:56 Пт 05.08.16 2839 Переглядів Версія для друку

КМ КДКА мала статус громадської організації

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, підприємців та громадських формувань організаційно-правова форма “громадська організація” була зазначена з 2012 року до 27 квітня 2016 року. Перевірка органів адвокатського самоврядуання м. Києва була призначена рішенням РАУ від 23 квітня 2016 року. Таким чином, перерестрація була проведена в зв”язку з початком перевірки, але без фактичної зміни статусу юридичної особи. Тобто було змінено лише найменування організації з КМ КДКА на Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури м. Києва (саме таку назву визначає закон). Однак зміна назви юридичної особи не приводить до набуття статусу органу адвокатського самоврядування.

КМ КДКА діяла без установчих документів. Так, жодне з 5-ти редакцій Положення, яке було затверджено Радою адвокатів України відповідно до закону, та передано до КМ КДКА, не пройшло державну реєстрацію, як того вимагав закон. Такий стан зберігався до 27.04. 2016 року. Ця юридична особа не проводила реєстрацію установчих документів взагалі.

Акт з наслідками виходу спеціальної тимчасової комісії  з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування м. Києва від 19.05.2016

Рішення РАУ про перевірку КМ КДКА грунтується на документах ВРКА і ВКДКА

Рада адвокатів України прийняла рішення про створення спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування в м. Києві 23 квітня 2016 року. Підставою для прийняття цього рішення став лист голови ВРКА О. Дмитрієвої від 21.04.2016 року, в якому вказано чітко, що КМ КДКА не є органом адвокатського самоврядування. Також було враховано звернення заступника голови ВКДКА О. Бєляєва, в якому він зазначає, що згідно витягу ЄДРЮОФОП від 20.04.2016 року, КМ КДКА за своєю організаційною формою є громадською організацією. Відомості про наявність юридичної особи КДКА м. Києва в цьому реєстрі станом на 20.04. 2016 року відсутні.

Протокол установчої конференції Ради адвокатів Києва свідчить про те, що адвокатами-делегатами конференції формувалася саме Київська міська КДКА. Було прийнято рішення фактично оновити склад старої КМ КДКА, а не сформовано склад КДКА м. Києва як органу адвокатського самоврядування у відповідності до закону.

Висновок спецкомісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування м. Києва засвідчив, що свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту видані не органом адвокатського самоврядування, а громадською організацією КМ КДКА. Такі свідоцтва підписувалися головою КМ КДКА, така ж назва вказана і на печатці організації з кодом ЄДРПОУ громадської організації. Водночас, для введення в оману використовувалися бланки затвердженого РАУ зразка для органів адвокатського самоврядування.

НААУ направила лист до Міністра юстиції щодо вжиття організаційних заходів для доповннення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб, підприємців та громадських формувань адвокатського самоврядування формою орган адвокатського самоврядування за кодом 710. На це було отримано відповідь про те, що лист скеровано до технічного адміністратора — Національних інформаційних систем з дорученням внести відповідні зміни до реєстру.

 

 

 

Популярні новини

Вестник:№7-8 серпень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування