"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Статус Київської міської КДКА є нелегітимним-сюжет 112 каналу


Чому Київська міська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія не легітимна і які порушення були допущені в її роботі, розповідає 112 канал.
«У столичній київській адвокатурі назріває скандал. Національна асоціація адвокатів України фактично визнала нелегітимною роботу Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів. Як зазначено в акті Вищої ревізійної комісії дана структура не зареєстрована як орган самоврядування, тобто порушено закон про адвокатуру. Тож свідоцтва про складання іспитів майбутнім адвокатам комісія видавала незаконно, вважають в раді адвокатів України», - ідеться у сюжеті.
Член Ради адвокатів України Роман Афанасієв, який входив до спеціальної комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування, пояснив журналістам, що статус свідоцтв, виданих на підставі рішення нелігітимного органу, поставлений зараз під сумнів.
«Це не один, не дві особи, це сотні людей, які на цей час уже здали фактично в цей нелегітимний орган іспити, отримали там свідоцтва», - говорить член РАУ.
"Наразі преденденти в адвокати не можуть складати іспити в Києві, а Рада адвокатів України розмірковує, як бути з особами, які отримали такі адвокатські свідоцтва. Рада адвокатів України вирішила створити в столиці легітимну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію. Новий склад КДКА буде обрано 6 серпня цього року", - ідеться у сюжеті.
Сюжет від вийде в ефір у повторі сьогодні о 18:15 на каналі 112.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?