Робоча зустріч голів Комітету НААУ з питань АТО та Всеукраїнської громадської спілки «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» | НААУ

Робоча зустріч голів Комітету НААУ з питань АТО та Всеукраїнської громадської спілки «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!»

Різне
15:09 Ср 29.06.16 1686 Переглядів
Версія для друку

24 червня 2016 р. відбулась робоча зустріч Голови Комітету НААУ з питань координації надання правової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та переселенцям Марії Островської та Голови Всеукраїнської громадської спілки «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» Руслана Руденка.

В рамках зустрічі були обговорені питання механізму надання правової допомоги українським військовим, що звертаються на гарячу лінію в рамках проекту «Соціальна картка учасника АТО», а також інші важливі питання спільної діяльності.

Марія Островська продемонструвала розроблений у гугл-формі бланк заявки на правову допомогу, яку мають заповнювати бійці самостійно або за допомогою адвокатів Комітету задля отримання правової допомоги pro bono. За її словами, умовами безкоштовної та якісної роботи правозахисників в рамках Комітету НААУ є надання учасниками АТО правдивої, повної і своєчасної інформації, а також поважне відношення до роботи адвокатів, недопущення зловживання довірою та добрим відношенням.

Як зазначила пані Островська, а також учасники зустрічі Наталія Фещик, Надія Івашкова та Влад Рокицький, - кожне звернення за правовою допомогою не обмежується простою юридичною консультацією, адже цього зазвичай не є достатнім для остаточного вирішення конкретної проблеми бійця. Адвокати Комітету комплексно беруться за справу та значним обсягом роботи отримають необхідний результат, що закриває проблему повністю. Але для цього завжди потрібен час та зусилля команди.

Руслан Руденко висловив вдячність всім адвокатам Комітету НААУ за величезний обсяг вже наданої правової допомоги учасникам АТО, що звертаються до ВГО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!». Голова Всеукраїнської громадської спілки повідомив про нещодавнє створення робочої групи із представниками всіх силових структур у сфері оборони країни, куди запросив до участі Голову Комітету НААУ Марію Островську. Пані Островська висловила пропозицію включити до складу групи і інших адвокатів-членів Комітету, що своєю наполегливою працею продемонстрували результативність в захисті прав учасників АТО.

Також Голова Комітету презентувала Руслану Руденку інфографічну Методичку з отримання пораненими військовими одноразової грошової допомоги, що має бути корисною для бійців АТО. При цьому, вона зазначила, що останнім трендом Військових лікарських комісій є оформлення документів поранених військовослужбовців із таким формулюванням: «поранення, пов’язане із захистом Батьківщини», з яким бійці і не думають сперечатися. Але саме таке формулювання позбавляє учасників АТО законного права на отримання одноразової грошової допомоги, адже відноситься до захисту країни під час Великої Вітчизняної війни.

Голова ВГО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» Руслан Руденко зазначив, що такий Методичний посібник матиме значну користь та стане необхідним для демонстрації на нараді представників Національної гвардії України та інших відомств, що має відбутися на наступному тижні.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 470

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 449

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2005

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3454

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3163

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3276

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4868

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл