Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Висновки спецкомісії по м. Києву буде скеровано до ВКДКА-рішення РАУ

Висновки спецкомісії по м. Києву буде скеровано до ВКДКА-рішення РАУ

Адвокатура 15:14 Чт 16.06.16 1832 Переглядів Версія для друку

У діяльності Голови Ради адвокатів міста Києва Інни Рафальської встановлено порушення приписів Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та рішень вищих органів адвокатського самоврядування.

Про це йдеться у затверджених Радою адвокатів України Висновках Спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування міста Києва та інших рішеннях РАУ від 11 та 13 червня.

Рада схвалила зокрема такий перелік порушень: порушення Інструкції з діловодства у регіональних органах адвокатського самоврядування, затвердженої Наказом Заступника Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України В.А. Гвоздія №32/1/3-13 від 20 червня 2013 року; - невиконання рішення Ради адвокатів України № 101 від 23 квітня 2016 року "Про утворення спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування міста Києва"; - прийняття рішень про допуск до стажування та про видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю відносно осіб на підставі рішень Київської міської Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про складення ними кваліфікаційних іспитів за період, починаючи з 22 жовтня 2012 року до цього часу.

Також визнано порушення у діяльності адвоката Рудакової В.В. та адвокатів, обраних до складу Київської міської КДКА. Зокрема, порушено приписи Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та рішення вищих органів адвокатського самоврядування. Ідеться про те, що в належний спосіб не було припинено діяльність Київської міської КДКА, не проведено у встановлені строки перереєстрацію громадської організації Київської міської КДКА на орган адвокатського самоврядування КДКА міста Києва. Натомість продовжувала працювати громадська організація Київська міська КДКА, яка в незаконний спосіб перебрала на себе функції регіонального органу адвокатського самоврядування КДКА міста Києва. Громадська організація у порушення закону організовувала та проводила кваліфікаційні іспити, приймала рішення щодо видачі свідоцтв про складення кваліфікаційних іспитів, приймала рішення про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю, здійснювала дисциплінарні провадження стосовно адвокатів, притягаючи їх до дисциплінарної відповідальності, приймала і зараховувала плату за складення кваліфікаційних іспитів, вирішувала інші питання, віднесені до виключних повноважень кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури профільним Законом, рішеннями конференції адвокатів регіону, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Ради адвокатів України, з’їзду адвокатів України.

На підставі таких висновків Комісія запропонувала Раді адвокатів України направити звернення і матеріали перевірки до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури для вирішення питання про притягнення адвоката Рудакової В.В. і адвоката Рафальської І.В. до дисциплінарної відповідальності за виявлені Комісією порушення.

В зв"язку з такою ситуацію Радою адвокатів України було прийнято рішення про те, що в місті Києві відсутня кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва як регіональний орган адвокатського самоврядування, який мав бути створений відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Пакетом антикризових рішень РАУ розпочато процес створення КДКА м. Києва відповідно до законодавства.

Популярні новини

Вестник:№7-8 серпень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування