Обговорення законопроекту про адвокатуру має бути чесною дискусією
Адвокати Харківської області наполягають на врахуванні їхніх зауважень до проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Позиція членів Харківської Ради адвокатів була висловлена під час експертного обговорення законопроекту, яке було організовано АПУ. У обговоренні взяли участь понад 30 спікерів від харківської адвокатської спільноти, проте, їхня позиція не була висвітлена в підсумкових інформаційних матеріалах організатора — Асоціації правників України.
Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська наголосила на тому, що є низка принципових позицій законопроекту, які потребують доопрацювання або не можуть бути прийняті.
Зокрема, не можна допустити скасування інституту стажування в адвокатурі, який надає можливості набути навички адвоката в різних галузях права. Натомість інститут помічників обмежує таку практику галуззю спеціалізації адвоката, у якого працює помічник. У Харківській області програму стажування було доповнено практичними завданнями, як складання адвокатського досьє.
“У Харківській області ми зробили якісну прграму стажування, яка дозволяє серйозно підготувати до майбутньої професії та ознайомити з адвокатською практикою" - наголосила Вікторія Гайворонська.
Разом з цим, потрібно встановити більші вимоги до інституту помічників. Наприклад, запровадити обов'язкову співбесіду, яка дає можливість оцінити рівень підготовки претендентів. Голова Ради адвокатів Харківщини назвала неприпустимим, коли помічники формально виконують свої обов'язки або взагалі перебувають за кордоном у період перебування на цій посаді, за домовленістю доручають свою роботу іншим особами.
Такі прецеденти потрібно врахувати і унеможливити на рівні закону. В законопроекті також необхідно посилити гарантії адвокатської діяльності та передбачити запровадження кримінальної відповідальності у Кримінальному кодексі України за будь-які втручання в адвокатську діяльність, в дiяльність статижиста, помiчинка. У Кримінальному процесуальному кодексі мають бути положення про притягнення до відповідальності за порушення прав та гарантій адвокатської діяльності.
Не може бути підтримане адвокатами запропоноване в законопроекті скорочення терміну повноважень органів самоврядування до 2 років. Це внесе нестабільність в їхню роботу, а про можливості опанувати та ефективно використовувати надані повноваження годі і говорити.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.