"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.
Таку думку висловив Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань аграрного, земельного та довкілевого права у звʼязку із проектом Закону № 13204-1 «Про державне регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».
Необхідність прийняття цього документу його автори обгрунтували потребою гармонізації національного законодавства з новим органічним законодавством Європейського Союзу, а також зобов’язаннями України в межах Угоди про асоціацію з ЄС.
Цікаво, що діючий закон ухвалювався у рік набуття чинності відповідним Регламентом Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 2018/848. Закон, звісно, не враховує останніх змін до Регламенту. Проте, відзначають у НААУ, їх не врахували і у запропонованому проекті.
Тож чи доцільно витрачати ресурси на переписування положень регламентів ЄС у законодавчі акти України, - ставлять запитання адвокати. Бізнес, який є експортно орієнтований для роботи у ЄС, змушений користуватися чинними там регламентами, а не законами України, які не повною мірою імплементуються у нормативних актах України.
Тим більше, що імплементувати положення регламентів складно. Це документи прямої дії, а за змістом вони є комплексними - поєднують нормативні положення про права та обов’язки (в Україні це рівень законів) з чіткими інструкціями до виконання (підзаконні акти).
Відтак, убачається за доцільне прийняти закон, який би дозволив визнавати регламенти частиною національного законодавства. Це буде більш ефективним для формування належної практики застосування, - переконані адвокати, - адже дозволить працювати з оригінальними нормами регламентів, а не їх тлумаченням.
Щодо суті пропонованих у проекті змін, то вони, з одного боку, носять скоріше технічний характер, який може виправити сама практика застосування закону. З іншого, проект жодним чином не враховує деяких важливих змін, про які зазначаєтся у пояснювальній записці.
З повним тестом зауважень і пропозицій до проекту Закону № 13204-1 можна ознайомитися за посиланням.
Популярні новини

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.