"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт викинувся з вікна

19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.
За інформацією Ради адвокатів Харківської області, одного з чоловіків, який був виключений з військового обліку, намагалися примусово мобілізувати всупереч чинному законодавству. Для захисту прав цього громадянина до приміщення прибув адвокат.
Але під час виконання професійних обов’язків адвокат зазнав фізичного нападу з боку співробітників ТЦК, внаслідок чого отримав перелом ноги, численні забої та був госпіталізований. Після цього співробітники ТЦК продовжили утримувати чоловіка, застосовуючи до нього фізичний та психологічний тиск протягом понад 16 годин. У результаті цих дій чоловік вистрибнув з вікна будівлі.
«Це не поодинокий випадок. Безкарність та свавілля в системі призводять до трагедій. Спроби самогубства у стінах ТЦК стають новою нормою. Це не просто порушення, це система катувань і принижень, яка знищує людей і довіру до Закону», — прокоментували подію в Раді адвокатів Харківської області.
Згідно зі ст. 59 Конституції кожен має право на професійну правничу допомогу, і це право в умовах дії воєнного стану не було обмежене, тож має забезпечуватися адвокатами у повному обсязі.
Держава, зокрема територіальні центри комплектування, зобов’язані забезпечити належні умови для здійснення адвокатської діяльності. Це включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, а також правовий супровід військовозобов’язаних. Водночас ТЦК має обов’язок – гарантоване неухильне дотримання правових гарантій адвокатської діяльності, закріплених у законодавстві України.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.