14:23 Чт 01.05.25

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

print version print version print version print version

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Свої риторичні навички адвокати розвивали у Івано-Франківському молодіжному центрі «Рух» під час семінару «Мистецтво красномовства у професійній діяльності адвоката», який організувала регіональний представник Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen Лілія Іванчук.

Під керівництвом актора Івано-Франківського театру ім. Івана Франка Ігоря Захарчука учасники події виконували практичні завдання, зокрема, працювали над зняттям затиску свого тіла, мовою, вимовою та уявою, що є важливою передумовою для легкої невимушеної та цікавої промови в публічних виступах.

Правильна вимова є ключовим елементом ефективної риторики, особливо для адвоката. Тож чітка та впевнена артикуляція є важливим інструментом, який допомагає ефективно доносити свою позицію, переконувати аудиторію та справляти позитивне враження. Адже грамотна вимова створює враження компетентного і професійного фахівця, який контролює ситуацію.

Тож під час семінару учасники разом зі спікером розігрівали мовленнєвий апарат скоромовками, вчилися інтонаційно передавати емоційне забарвлення, підкреслювати важливі слова та фрази, робити промову більш живою та переконливою, намагалися розпізнавати, розуміти та керувати власними емоціями, а також розуміти емоції інших.

На практичному кейсі було пропрацьовано уяву учасників. Така робота є надзвичайно важливою, оскільки допомагає адвокату поставити себе на місце клієнта, відчути його страхи, надії та переживання (що сприяє встановленню довірливих відносин та глибшому розумінню його потреб). Також уява допомагає генерувати сценарії розвитку подій, висувати альтернативні версії та припущення щодо обставин справи, відтворювати послідовність подій з точки зору клієнта, зрозуміти його мотивацію та сприйняття ситуації.

Отже, відзначив спікер, розвинена уява є цінним інструментом в арсеналі адвоката, що допомагає йому бути більш емпатійним, аналітичним, переконливим та креативним у своїй роботі.

Журналістка, засновниця Прикарпатської інформаційної корпорації (ПІК) Оксана Камінська розповіла про комунікацію як інструмент репутації. Також вона поділилася правилами для досягнення якісної комунікації:

  • визначати та вивчати свою цільову аудиторію;
  • чітко висловлювати свою позицію та аргументувати її;
  • просто та доступно пояснювати складні юридичні питання своєму клієнту, щоб той міг приймати обґрунтовані рішення;
  • не допускати розчарування аудиторії з перших хвилин свого виступу.

За її словами, ефективна комунікація, емпатія та вміння слухати допомагають встановити довірливі відносини з клієнтом і публікою. А «трьома китами», на яких варто будувати комунікацію, є прагматизм, соціальність та емоційність.

Також журналіст розповіла про комунікацію між адвокатами та засобами масової інформації, яким чином адвокати можуть використовувати таку співпрацю у своїй діяльності.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.