"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проти активістки, що закликала перевіряти адвокатів через клієнтів, порушили справу

Шевченківське управління поліції ГУ НП у м. Києві внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про втручання в діяльність захисника (ст. 397 Кримінального кодексу) за фактами розміщення Іриною Федорів публікацій про діяльність адвоката Ростислава Кравця.
Кримінальне провадження №12025105100000394 було зареєстроване 13 березня. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань розмістив на своїй сторінці у Telegram сам Р.Кравець.
«З матеріалів справи вбачається, що 21 серпня 2024 року особа Федорів Ірина Павлівна на своїй сторінці «Фейсбук», а також на сторінці громадської організації «ГОЛКА» опублікувала пост про адвокатську діяльність Кравця Р.Ю., чим втрутилася в його адвокатську діяльність», - повідомляється у документі.
Очевидно йдеться про пост, де жінка порушує заборону ототожнення адвоката з клієнтом і закликає звернути увагу на тих адвокатів, «які системно та самостійно обирають собі «ватних» клієнтів і у судових засіданнях відчайдушно їх захищають». А в авторській публікації цього дня на сайті «Голка» (І.Федорів є головою цієї громадської організації) йдеться про «адвокатів, хто системно представляє в суді інтереси зрадників, «суддів майдану» та інших шкідників державності».
Нагадаємо, згідно з ч.1 ст. 397 КК вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Фото для ілюстрації взяте зі сторінки І.Федорів у Facebook.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.