13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, - В.Гвоздій | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, - В.Гвоздій

Гарантії діяльності
10:53 Ср 09.04.25 2020 Переглядів
Версія для друку

Урочисте підписання європейської Конвенції про захист професії адвоката відбудеться 13 травня у Люксембурзі. Це буде точка відліку. І Україна має вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів.

Таку думку висловив заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій, розповідаючи про перший міжнародний акт Комітету Міністрів Ради Європи, який уперше закріпив гарантії незалежності адвокатів та захисту їх від тиску.

«Для того, щоб конвенція набула чинності, необхідні підписи восьми країн, шість з яких повинні бути членами Ради Європи. За моєю інформацією, вже на сьогоднішній день є більше ніж шість країн-членів РЄ, які однозначно планують підписати цю конвенцію», - сказав він.

Заступник голови НААУ, РАУ також повідомив, що урочисте підписання заплановане на 13 травня. Воно відбудеться у Люксембурзі. «Це буде точка відліку і я вважаю, що Україна повинна вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів цієї Конвенції», - зауважив В.Гвоздій.

На його погляд, це надзвичайно важливий хід. «Для нас, як для країни, яка рухається до членства в Європейському Союзі, така дія буде демонстрацію прихильності принципам верховенства права, - переконаний заступник голови НААУ, РАУ. - Хоч це і не вплине безпосередньо на набрання конвенцією чинності, але це додасть балів нам, як країні, яка претендує стати частиною європейської сім'ї, відповідно розділяти всі цінності Євросоюзу, серед яких безперечно верховенство права є ключовим».

В.Гвоздій відзначив, що Україна як держава готова підтримати міжнародний документ. «Як мінімум, два сигнали надзвичайно потужних ми вже бачили, - пояснив він. - Коли конвенція голосувалася в Парламентській асамблеї Ради Європи, наша делегація її підтримувала і голосувала «за». Також, коли відбувалося фінальне голосування на найвищому органі управління Ради Європи в Комітеті міністрів, Україна також підтримала цю конвенцію. Як на мене, логічними будуть наступні кроки щодо її підписання та ратифікації».

Нагадаємо, у 2020 році Європейський комітет з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено Комітет експертів з питань захисту адвокатів (CJ-AV), куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України. Безпосередню участь у розробці проекту конвенції брав В.Гвоздій, який також був обраний віце-президентом CJ-AV.

Переклад українською мовою тексту Конвенції про захист професії адвоката можна переглянути тут.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для адвоката

Дискусія

Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…

Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

13:17 Вт 22.07.25 233
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення професійного рівня

Навчання

Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…

За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

11:48 Вт 22.07.25 316
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного рівня: рішення суду

Cудова практика

Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…

Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

13:27 Пн 21.07.25 1220
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від теорії до практики

Навчання

Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…

Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

12:13 Пн 21.07.25 1011
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Дискусія

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

15:02 Пт 18.07.25 491
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

ЄРАУ

19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

13:57 Пт 18.07.25 462
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції – Комітет НААУ

Законодавство

Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…

Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

12:43 Пт 18.07.25 571
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Законодавство

Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

16:34 Чт 17.07.25 593

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл