"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, - В.Гвоздій

Урочисте підписання європейської Конвенції про захист професії адвоката відбудеться 13 травня у Люксембурзі. Це буде точка відліку. І Україна має вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів.
Таку думку висловив заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій, розповідаючи про перший міжнародний акт Комітету Міністрів Ради Європи, який уперше закріпив гарантії незалежності адвокатів та захисту їх від тиску.
«Для того, щоб конвенція набула чинності, необхідні підписи восьми країн, шість з яких повинні бути членами Ради Європи. За моєю інформацією, вже на сьогоднішній день є більше ніж шість країн-членів РЄ, які однозначно планують підписати цю конвенцію», - сказав він.
Заступник голови НААУ, РАУ також повідомив, що урочисте підписання заплановане на 13 травня. Воно відбудеться у Люксембурзі. «Це буде точка відліку і я вважаю, що Україна повинна вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів цієї Конвенції», - зауважив В.Гвоздій.
На його погляд, це надзвичайно важливий хід. «Для нас, як для країни, яка рухається до членства в Європейському Союзі, така дія буде демонстрацію прихильності принципам верховенства права, - переконаний заступник голови НААУ, РАУ. - Хоч це і не вплине безпосередньо на набрання конвенцією чинності, але це додасть балів нам, як країні, яка претендує стати частиною європейської сім'ї, відповідно розділяти всі цінності Євросоюзу, серед яких безперечно верховенство права є ключовим».
В.Гвоздій відзначив, що Україна як держава готова підтримати міжнародний документ. «Як мінімум, два сигнали надзвичайно потужних ми вже бачили, - пояснив він. - Коли конвенція голосувалася в Парламентській асамблеї Ради Європи, наша делегація її підтримувала і голосувала «за». Також, коли відбувалося фінальне голосування на найвищому органі управління Ради Європи в Комітеті міністрів, Україна також підтримала цю конвенцію. Як на мене, логічними будуть наступні кроки щодо її підписання та ратифікації».
Нагадаємо, у 2020 році Європейський комітет з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено Комітет експертів з питань захисту адвокатів (CJ-AV), куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України. Безпосередню участь у розробці проекту конвенції брав В.Гвоздій, який також був обраний віце-президентом CJ-AV.
Переклад українською мовою тексту Конвенції про захист професії адвоката можна переглянути тут.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Телефонний спам, сірі бази персональних даних: юридичні аспекти…
Щоденні дзвінки з незнайомих номерів із нав’язливими рекламними пропозиціями стали звичним явищем для мільйонів громадян. У час воєнного стану, коли українці змушені реагувати на кожен вхідний дзвінок, подібна нав’язливість перетворюється не лише на подразник, а й на потенційну загрозу.

Законодавство
Новий механізм повідомлення орендодавця може паралізувати…
За законом, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Але як такому орендарю підтвердити свій намір?

Гарантії діяльності
Проти активістки, що закликала перевіряти адвокатів через клієнтів,…
Шевченківське управління поліції ГУ НП у м. Києві внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про втручання в діяльність захисника (ст. 397 Кримінального кодексу) за фактами розміщення Іриною Федорів публікацій про діяльність адвоката Ростислава Кравця.

За кордоном
У США позивач згенерував собі адвоката. Але суддям це не сподобалося
Житель Нью-Йорка опинився у скрутному становищі після того, як використав аватар, згенерований штучним інтелектом, щоб представити свою справу в суді. Судді обурилися, бо швидко зрозуміли, що «адвокат» — не справжня людина.

Анонс
Мовою прози: стартував другий літературний конкурс серед адвокатів
В Україні розпочався другий всеукраїнський конкурс прози серед адвокатів, покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори у суспільстві.

Гарантії діяльності
Адвокати виконують незамінну функцію реалізації прав – президент…
Адвокати є ключовими учасниками правової системи, які сприяють утвердженню верховенства права, діючи задля справедливого та послідовного застосування законів.

Законодавство
Розʼєднання братів і сестер не має бути нормою, - НААУ про проект…
При регулюванні сімейних відносин держава керується засадою зміцнення сім’ї як соціального інституту та вживає заходів для підтримання зв’язків кровного споріднення. Як на рівні законодавства, так і на рівні суспільної свідомості рідні брати і сестри не можуть бути роз'єднані під час влаштування.

Гарантії діяльності
13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, -…
Урочисте підписання європейської Конвенції про захист професії адвоката відбудеться 13 травня у Люксембурзі. Це буде точка відліку. І Україна має вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів.