"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Ратифікація Конвенції про захист професії адвоката зміцнить правову систему - НААУ

Національна асоціація адвокатів України закликала народних депутатів та профільні міністерства забезпечити прискорене підписання та ратифікацію Україною Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката.
Відповідні листи були направлені голові Комітету ВР з питань правової політики Денису Маслову, голові підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги цього ж комітету Володимиру Ватрасу, постійному представнику ВР у Конституційному Суді Максиму Дирдіну, а також до Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції.
Нагадаємо, 12 березня 2025 року Комітет Міністрів Ради Європи прийняв першу в історії Конвенцію про захист професії адвоката. Цей міжнародний документ є ключовим для правової спільноти, оскільки закріплює обов’язкові міжнародні гарантії незалежності адвокатів, механізми захисту від неправомірного тиску та сприяє забезпеченню верховенства права.
Україна відіграла активну роль у розробці Конвенції. До Комітету експертів з питань захисту адвокатів, який працював над текстом проекту та пояснювальним звітом до неї протягом трьох років, Європейським Комітетом з правового співробітництва було відібрано представника від України - заступника голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія. Згодом його було обрано віцепрезидентом європейського Комітету експертів. На цій посаді йому вдалося показати, що в Україні, попри все, діють високі стандарти правосуддя, забезпечується дотримання принципів верховенства права та захист прав людини. Безсумнівно, багаторічна активна діяльність української адвокатури, зокрема в сфері захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, дійсно показує міжнародному співтовариству, що в основі правового регулювання адвокатської професії в Україні лежать європейські стандарти.
У НААУ переконані, що тепер надзвичайно важливо бути серед перших країн, які її підпишуть та ратифікують.
Адже ратифікація конвенції матиме вагомий вплив на зміцнення правової системи України, оскільки посилить гарантії незалежності адвокатури, покращить доступ громадян до справедливого судочинства, сприятиме боротьбі з корупцією у правозахисних органах. Також це відповідатиме євроінтеграційному курсу нашої держави.
Для імплементації положень Конвенції необхідно проаналізувати національне законодавство на предмет необхідності внесення змін, зокрема, до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (для закріплення додаткових гарантій незалежності адвокатів та механізмів захисту від тиску), Кримінального процесуального кодексу України (для посилення гарантій адвокатської таємниці та недоторканності адвокатів у кримінальному процесі).
В рамках експертної допомоги НААУ висловила готовність підготувати та провести презентації щодо ключових положень конвенції, а також запевнила у максимальній підтримці усіх юридичних процедур з боку комітетів асоціації.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.