РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної академії | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної академії

Взаємодія
11:08 Пт 14.03.25 8465 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України вважає за доцільне підтримати збереження Національного університету «Одеська юридична академія» як самостійного вишу, десятилітні традиції і високі стандарти якого у сфері освіти та академічної незалежності визначають його самобутню унікальність.

Таке рішення 14 березня ухвалила Рада адвокатів України, розглянувши звернення Ради адвокатів Одеської області, Вченої ради університету та колективу кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури.

Нагадаємо, 12 лютого Кабінетом Міністрів України за пропозицією Міністерства освіти і науки України було видано розпорядження № 111-р, відповідно до якого Одеську юракадемію має бути реорганізовано шляхом приєднання до Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова.

Трудовий колектив вишу категорично не погодився з розпорядженням Уряду, адже для його прийняття не було жодних передумов. А відсутність об’єктивності, логічної послідовності та чітких аргументів у цьому рішенні викликало занепокоєння серед академічної спільноти та громадськості. Рада адвокатів регіону відзначила, що ліквідація Університету призведе до втрати спеціалізованої юридичної школи, унікальних освітніх програм (зокрема, у сфері адвокатської діяльності), а також знищить налагоджені зв’язки між адвокатською спільнотою та університетською юридичною наукою.

Під час обговорення питання на засіданні член РАУ Оксана Каденко нагадала, що Одеська юридична академія є унікальним закладом освіти, який успішно функціонує з 1997 року. До 2017 року це був єдиний заклад, який мав спеціальний факультет адвокатури. Сьогодні ж університет є одним із флагманів вищої освіти в науково-освітньому просторі України. У виші навчається майже 8 тисяч студентів, працює майже тисяча працівників (з яких 333 доктори та кандидати наук, 15 академіків та членів-кореспондентів Національної академії правових наук України).

За багатьма показниками університет займає топові позиції серед закладів вищої освіти: за кількістю абітурієнтів, за умовами для безпечного освітнього процесу в аудиторному форматі під час воєнного стану,  за коефіцієнтом працевлаштування випускників тощо. Також виш посідає високі місця у різних рейтингах вищих навчальних закладів. Крім іншого, Одеська юридична академія с членом Європейської асоціації університетів (з 1998 року) та Європейської, асоціації публічного права (з 2008 року), підписантом Magna Charta Universitatum (з 2004 року).

«Визнання університету науковою спільнотою, зокрема й на світовій арені, є важливим показником та гордістю для всієї вищої освіти України», - відзначила О.Каденко. Також вона наголосила, що для адвокатури визначальним є те, що університет є важливим освітнім центром, який формує сприятливе середовище для правозахисту в Україні. Бо висока якість вищої освіти, предметні наукові розробки адвокатури та абсолютна транспарентність до всіх форм конструктивної міжінституційної співпраці роблять його значущим інструментом для реалізації Національною асоціацією адвокатів України завдань адвокатського самоврядування, а для України – формування юридичних еліт, спроможних для розбудови правової держави.

Відповідно до ст. 44 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» завданнями адвокатського самоврядування крім іншого є підтримання високого професійного рівня адвокатів та створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності.

Для реалізації цих завдань, 7 квітня 2017 року було укладено меморандум про співробітництво між Національною асоціацією адвокатів України та Національним університетом «Одеська юридична академія». На виконання домовленостей проводяться чисельні спільні заходи, реалізуються проекти і програми з метою професійної підготовки фахівців у галузі права. Експерти НААУ та науковці університету спільно розробляють пропозиції щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, робочих навчальних та державних програм і планів дій, стратегій тощо, проводять спільну дослідницьку та видавничу діяльність. В університеті було впроваджено нормативні дисципліни з історії становлення та розвитку інституту адвокатури, відкрито тематичні кабінети та аудиторії. Також організовано навчальні, виробничі та переддипломні практики на базі рад адвокатів регіонів згідно з графіком навчального процесу та з дотриманням вимог чинного законодавства України.

За підсумками обговорення питання Рада адвокатів України, вирішила підтримати Національний університет «Одеська юридична академія» та колектив вишу у збереженні його як самостійного вищого навчального закладу.

Також заступнику голови НААУ, РАУ було доручено звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти та науки, інших органів та інституцій із проханням вжити заходів для збереження Одеської юракадемії як самостійного ВНЗ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Помер Ярослав-Міклош Зейкан

Сумна звістка

Помер Ярослав-Міклош Зейкан

Із щирими співчуттями повідомляємо, що на 84-му році життя перестало битися серце відомого адвоката, багаторічного ректора Вищої школи адвокатури НААУ Ярослава-Міклоша Зейкана.

14:28 Ср 16.04.25 1049
РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та розгляне можливість звернення до ВР

Гарантії діяльності

РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та…

Рада адвокатів України під час позачергового засідання 16 квітня 2025 року ухвалила рішення про створення робочої групи, яка здійснить моніторинг та узагальнення фактів порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності за останні три роки, включаючи ситуацію із затриманням адвокатки Ольги Панченко.

12:57 Ср 16.04.25 305
Незалежність суддів: пріоритет, який досі не став реальністю

Взаємодія

Незалежність суддів: пріоритет, який досі не став реальністю

Захист суддів від втручання — у пріоритеті, але ефективність на практиці викликає питання. Про забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя говорили у Вищій раді правосуддя.

9:43 Ср 16.04.25 152
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки в Одесі

Анонс

РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…

Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

15:31 Вт 15.04.25 1794
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, – голова комітету НААУ

Дискусія

Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…

Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

14:57 Вт 15.04.25 203
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат

Законодавство

У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат

Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

9:58 Вт 15.04.25 462
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР рекомендував проект

БПД

Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…

Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

17:56 Пн 14.04.25 432
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для атак, – В.Гвоздій

Гарантії діяльності

Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…

Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

16:46 Пн 14.04.25 462

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл