"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Індійського суддю змушують публічно вибачитися за образу адвокатки

Асоціація адвокатів Високого суду Керали (штат Індії) подала скаргу голові суду Нітіну Джамдару на суддю Абдула Рахіма Бадхаруудіна, звинувативши його в тому, що він образив адвокатку в залі суду.
Як повідомляє видання The Indian Express, за наявною інформацією суддя образив адвокатку Саріту Томас, коли вона попросила більше часу для підготовки вакалату (укладення нового договору з клієнтом та оформлення ордера або довіреності). Адже її чоловік Алекс Скарія, який раніше прийняв доручення у цій справі та виступав на попередньому засіданні, помер. У відповідь на прохання адвокатки суддя нібито поводився образливо, запитавши: «Хто такий Алекс Скарія?», і продовжив судовий розгляд. С.Томас, яка в якийсь момент розплакалася.
На наступний день адвокати бойкотували засідання судді Бадхаруудіна на знак протесту проти інциденту. А загальні збори асоціації поставили вимогу, щоб суддя вибачився перед адвокаткою у відкритому судовому засіданні.
«Асоціація отримала численні скарги від своїх членів на суддю Бадхаруудіна щодо його неналежної поведінки та некоректного ставлення до адвокатів у залі суду. Більшість скарг стосуються принижень та нечутливого ставлення, які вони зазнають у його суді, - йшлося у скарзі президента асоціації адвокатів Йешванта Шеноя до голови Високого суду Керали. - Поведінка судді Бадхаруудіна якийсь час покращилася, однак останнім часом асоціація знову отримує велику кількість скарг на його неналежну поведінку».
Адвокатам одразу повідомили, що суддя готовий вибачитися перед адвокаткою в своєму кабінеті. Однак асоціація наполягала на публічній формі. «Оскільки образа та приниження відбулися у відкритому судовому засіданні, вибачення також має бути публічним. Поведінка судді Бадхаруудіна не є поодиноким випадком, і своїми діями він систематично підриває репутацію судової системи. Ми звертаємо увагу на те, що раніше адвокатська спільнота не реагувала настільки різко, і така масштабна реакція є результатом накопиченого невдоволення, яке тривало протягом тривалого часу», - відзначили в асоціації. Також адвокати заявили, що якщо суддя не вибачиться, буде ініційовано дисциплінарну процедуру, і до її завершення відповідно до закону адвокати відмовляться виступати в його суді.
Головний реєстратор Високого суду Керали (керівник апарату) Гіріш Гопакумар повідомив, що суддя перебуває у відпустці, а рішення щодо скарги асоціації залишається за головою суду.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.