"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У США адвокат, який подав суду галюцинації ШІ, уникнув відповідальності

Федеральний суддя відмовився застосовувати санкції до адвоката, який подав юридичний документ із помилковими посиланнями на судові справи та цитатами, що були згенеровані штучним інтелектом.
Йдеться подання до суду у трудовому спорі, де одну зі сторін представляв адвокат Томас Гайєр, повідомляє Fox News.
Адвокат визнав помилку і взяв на себе повну відповідальність в ході судового засідання, яке відбулося у жовтні 2024 року, розповів суддя окружного суду США Томас Каллен. Він також зауважив, що використання генеративного ШІ у юридичній сфері стає «новою нормою», однак наголосив, що адвокати, які застосовують такі інструменти, «повинні дотримуватися базових принципів професійної поведінки», зокрема «вживати розумних заходів» для забезпечення точності судових документів.
«Пан Гайєр, чудовий юрист із багаторічним досвідом роботи у судах по всій території США, припустився помилки», — сказав суддя. Також він зазначив, що цей випадок продемонстрував «один із недоліків генеративного ШІ».
Т.Каллен дійшов висновку, що дії адвоката не були навмисними, враховуючи його «бездоганну професійну репутацію». Він також відзначив, що адвокат сам вказав на помилки, які не помітили ані суд, ані протилежна сторона. Захисник адвоката Деніс Квінн, погодився із суддею, зазначивши, що його клієнт «надзвичайно шкодує» про допущену помилку, а його каяття гарантує, що «він більше не повторить подібного».
«GPT-інструменти створюють чудові, а іноді й блискучі юридичні аргументи», — написав Т.Гайєр в окремій заяві, зазначивши, що помилки були допущені ШІ-моделлю Claude 3 Opus. Це лише один із кількох інструментів штучного інтелекту, які він використовує. «Я застосовую низку генеративних ШІ-технологій для юридичних досліджень, написання документів та складання юридичних брифів», — заявив сам адвокат.
Адвокатська палата штату Вірджинія відкрила розслідування щодо цього інциденту, а сам Т.Гайєр, який має адвокатську ліцензію в Орегоні, повідомив про ситуацію адвокатській палаті свого штату. Суддя Т.Каллен висловив сподівання, що його рішення допоможе у розгляді цієї справи, однак поки що від адвокатської спільноти не було жодних офіційних повідомлень про подальші дії.
Ситуацію, коли штучний інтелект генерує неправдиву, вигадану або некоректну інформацію (хоча вона звучить правдоподібно) називають галюцинаціями ШІ. Вони виникають через особливості роботи великих мовних моделей. Однією з ключових причин є те, що ШІ не знає інформацію так, як людина, а прогнозує наступне слово в тексті на основі ймовірностей. І якщо немає точних даних, він все одно створює відповідь, навіть якщо ця відповідь помилкова. Модель не розуміє реальність, а лише знаходить статистичні зв’язки між словами. Вона може створювати фактично хибні, але граматично правильні твердження. Щоб уникнути галюцинацій, важливо перевіряти інформацію, запитувати джерела та використовувати додаткові перевірені дані.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.