"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У США адвокат, який подав суду галюцинації ШІ, уникнув відповідальності

Федеральний суддя відмовився застосовувати санкції до адвоката, який подав юридичний документ із помилковими посиланнями на судові справи та цитатами, що були згенеровані штучним інтелектом.
Йдеться подання до суду у трудовому спорі, де одну зі сторін представляв адвокат Томас Гайєр, повідомляє Fox News.
Адвокат визнав помилку і взяв на себе повну відповідальність в ході судового засідання, яке відбулося у жовтні 2024 року, розповів суддя окружного суду США Томас Каллен. Він також зауважив, що використання генеративного ШІ у юридичній сфері стає «новою нормою», однак наголосив, що адвокати, які застосовують такі інструменти, «повинні дотримуватися базових принципів професійної поведінки», зокрема «вживати розумних заходів» для забезпечення точності судових документів.
«Пан Гайєр, чудовий юрист із багаторічним досвідом роботи у судах по всій території США, припустився помилки», — сказав суддя. Також він зазначив, що цей випадок продемонстрував «один із недоліків генеративного ШІ».
Т.Каллен дійшов висновку, що дії адвоката не були навмисними, враховуючи його «бездоганну професійну репутацію». Він також відзначив, що адвокат сам вказав на помилки, які не помітили ані суд, ані протилежна сторона. Захисник адвоката Деніс Квінн, погодився із суддею, зазначивши, що його клієнт «надзвичайно шкодує» про допущену помилку, а його каяття гарантує, що «він більше не повторить подібного».
«GPT-інструменти створюють чудові, а іноді й блискучі юридичні аргументи», — написав Т.Гайєр в окремій заяві, зазначивши, що помилки були допущені ШІ-моделлю Claude 3 Opus. Це лише один із кількох інструментів штучного інтелекту, які він використовує. «Я застосовую низку генеративних ШІ-технологій для юридичних досліджень, написання документів та складання юридичних брифів», — заявив сам адвокат.
Адвокатська палата штату Вірджинія відкрила розслідування щодо цього інциденту, а сам Т.Гайєр, який має адвокатську ліцензію в Орегоні, повідомив про ситуацію адвокатській палаті свого штату. Суддя Т.Каллен висловив сподівання, що його рішення допоможе у розгляді цієї справи, однак поки що від адвокатської спільноти не було жодних офіційних повідомлень про подальші дії.
Ситуацію, коли штучний інтелект генерує неправдиву, вигадану або некоректну інформацію (хоча вона звучить правдоподібно) називають галюцинаціями ШІ. Вони виникають через особливості роботи великих мовних моделей. Однією з ключових причин є те, що ШІ не знає інформацію так, як людина, а прогнозує наступне слово в тексті на основі ймовірностей. І якщо немає точних даних, він все одно створює відповідь, навіть якщо ця відповідь помилкова. Модель не розуміє реальність, а лише знаходить статистичні зв’язки між словами. Вона може створювати фактично хибні, але граматично правильні твердження. Щоб уникнути галюцинацій, важливо перевіряти інформацію, запитувати джерела та використовувати додаткові перевірені дані.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).