"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У США адвокат, який подав суду галюцинації ШІ, уникнув відповідальності

Федеральний суддя відмовився застосовувати санкції до адвоката, який подав юридичний документ із помилковими посиланнями на судові справи та цитатами, що були згенеровані штучним інтелектом.
Йдеться подання до суду у трудовому спорі, де одну зі сторін представляв адвокат Томас Гайєр, повідомляє Fox News.
Адвокат визнав помилку і взяв на себе повну відповідальність в ході судового засідання, яке відбулося у жовтні 2024 року, розповів суддя окружного суду США Томас Каллен. Він також зауважив, що використання генеративного ШІ у юридичній сфері стає «новою нормою», однак наголосив, що адвокати, які застосовують такі інструменти, «повинні дотримуватися базових принципів професійної поведінки», зокрема «вживати розумних заходів» для забезпечення точності судових документів.
«Пан Гайєр, чудовий юрист із багаторічним досвідом роботи у судах по всій території США, припустився помилки», — сказав суддя. Також він зазначив, що цей випадок продемонстрував «один із недоліків генеративного ШІ».
Т.Каллен дійшов висновку, що дії адвоката не були навмисними, враховуючи його «бездоганну професійну репутацію». Він також відзначив, що адвокат сам вказав на помилки, які не помітили ані суд, ані протилежна сторона. Захисник адвоката Деніс Квінн, погодився із суддею, зазначивши, що його клієнт «надзвичайно шкодує» про допущену помилку, а його каяття гарантує, що «він більше не повторить подібного».
«GPT-інструменти створюють чудові, а іноді й блискучі юридичні аргументи», — написав Т.Гайєр в окремій заяві, зазначивши, що помилки були допущені ШІ-моделлю Claude 3 Opus. Це лише один із кількох інструментів штучного інтелекту, які він використовує. «Я застосовую низку генеративних ШІ-технологій для юридичних досліджень, написання документів та складання юридичних брифів», — заявив сам адвокат.
Адвокатська палата штату Вірджинія відкрила розслідування щодо цього інциденту, а сам Т.Гайєр, який має адвокатську ліцензію в Орегоні, повідомив про ситуацію адвокатській палаті свого штату. Суддя Т.Каллен висловив сподівання, що його рішення допоможе у розгляді цієї справи, однак поки що від адвокатської спільноти не було жодних офіційних повідомлень про подальші дії.
Ситуацію, коли штучний інтелект генерує неправдиву, вигадану або некоректну інформацію (хоча вона звучить правдоподібно) називають галюцинаціями ШІ. Вони виникають через особливості роботи великих мовних моделей. Однією з ключових причин є те, що ШІ не знає інформацію так, як людина, а прогнозує наступне слово в тексті на основі ймовірностей. І якщо немає точних даних, він все одно створює відповідь, навіть якщо ця відповідь помилкова. Модель не розуміє реальність, а лише знаходить статистичні зв’язки між словами. Вона може створювати фактично хибні, але граматично правильні твердження. Щоб уникнути галюцинацій, важливо перевіряти інформацію, запитувати джерела та використовувати додаткові перевірені дані.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.